Angel/Dust

Gundam
0 komentárov

Nemáte sa radi? Snažili ste sa s každým vyjsť? Utekáte celý život? A nakoniec, ste dievčaťom? Ak ste na každú z týchto otázok odpovedali áno, v tom prípade ste taký istý ako hlavná hrdinka Angel Dust mangy, Juina Hatori. Prváčka na strednej škole, Juina, ktorá žije doma iba so svojou tetou, keďže jej matka umrela a otec je nevedno kde, moc radosti v živote nemá. To sa však zmení jedného všedného dňa, keď jej k nohám padne anjelská bytosť s bielymi krídlami. Seraph, ako je jej kódové označenie, je emulátorom. Bojovou  bytosťou vytvorenou rasou z dávnej minulosti, ktorá sa snažila dosiahnuť dokonalosti a zamedziť vojnám. Tajomná rasa však zahynula, a to práve kvôli siedmym najsilnejším emulátorom, ktorí sa snažili uniknúť svojmu osudu a svojich pánov nenávideli. A práve jedného z týchto emulátorov Seraph prenasledovala, keď skončila na neznámom mieste. Na planéte Zem. Pred Juinou. Keďže však potrebovala informácie, tak s ňou uzavrela „kontrakt“, čím sa Juina, ktorá trpí nedostatkom sebadôvery a vo svojom živote iba utekala, stala pánom bojového emulátoru, ktorý pátra po nepriateľovi, pričom ten môže byť bližšie, než sa zdá…

Angel Dust je krátka, jedno-zväzková dlhá manga od mangaky Aoi Nanase, ktorá sa dočkala tiež ďalšieho nemenej krátkeho pokračovania s názvom Angel Dust Neo. Ako môže už byť z dĺžky tohto počinu zrejmé, Angel Dust je manga čisto oddychová. Preto nemusíte očakávať žiadnu nadpriemernú kvalitu, aj keď sa mangakovi podarilo na 9 kapitolách rozviesť príbeh celkom dobre a aj dosť do šírky. Samozrejme, hlavnou témou je práve nedostatok dôvery a sebelásky Juiny, takže očakávajte, že sa daj bude uberať predovšetkým týmto smerom.

Čo sa grafického spracovania týka, teda toho podstatného pri každom oddychovom čítaní, to je vyvedené pekne a nie je sa pri ňom na čo sťažovať. Nie je síce omračujúce, ako je to napríklad v prípade krátkej mangy Simoun, ale rozhodne aspoň poteší, keďže dizajn postáv je spracovaný celkom pekne a sympaticky.

Ak by  ste sa ma spýtali, prečo som vlastne písal recenziu na túto krátku mangu, odpoveď je jednoduchá. Lebo Angel Dust bola jedna z tých, ktorá bola dostupná na mangacesky.wz.cz (odstavený roku 2016) preložený do češtiny, a bol dostupný úplne každému.

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.