Kaidžú č. 8 – druhý diel

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Kafka nemal na prijímacích skúškach na výber. Premenil sa na príšeru, aby obránil ostatných. Našťastie jeho jediný svedok o prípade mlčí a Kafka nakoniec skúšku absolvuje. Netrvá dlho, než je spolu ostatnými druhmi vyslaný na prvú misiu. Aj keď sú tohtoroční nováčikovia talentovaní, nikto neráta s divnou potvorou, ktoré oživuje ostatné monštrá. Situácia sa vymyká z rúk a Kafka sa bude musieť znovu premeniť…

Koncept staršej postavy v šónen mange funguje naozaj výborne. Nie, že by som to nespomínala už u prvého dielu, ale musím to jednoducho povedať znovu. Kafka sa často sám cíti starý pri svojich mladučkých kolegov. Vie, že sa im fyzicky už nikdy nevyrovná, ale začína si tiež uvedomovať, že má iné výhody.

Ponoríme sa do tajov brancov jednotky bojujúcej proti Kaidžú. Zoznámime sa s Kafkovými kolegami, každý dostane pár panelov na oboznámenie. Tréning, zoznamovanie s postavami aj prvá misia, ktorá je ťažšia, než sa zdá, je podobná sérii Útok titánov. Čo ale nie je bežné je kamarátske podpichovanie medzi sebou. Všetci sa navzájom motivujú k lepším výkonom, nejedná sa o rivalitu škodiacu iným. Konečne tiež uvidíme, čo zvládne Kafkova kamarátka z detstva, Mina.

Druhý diel Kaidžú č. 8 je napráskaný akciou aj komédiou. Humor je vkusný, dobre zapadne do situácie. Je tiež o niečo unikátnejší, keďže slušná porcia je mienená na netypický Kafkov vek. Akcia odsýpa, svištia guľky, seká sa mečmi, mláti sa päsťami. Je len škoda, že autori majú v poslednej dobe tendenciu končiť knihy cliffhangerom!

Táto manga začala silno a pokračuje ešte lepšie. Silnou stránkou je nielen dobre postavený svižný dej a výber hlavného protagonistu staršieho veku, ale aj prekvapivo zaujímavé bočné postavy. Sú prepracované rovnako ako hlavní hrdinovia, autor ich vôbec nezanedbal. Mnoho z nich dostane pár chvíľ slávy už v druhej časti, čo sa často nevidí. Tretia časť nás čaká vo februári 2024, čo je prakticky za chvíľku, tak sa mám na čo tešiť!

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Kaidžú č. 8 (vychádzajúca séria)
  • Autor: Naoja Macumoto
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 208
  • Rozmer: 128 x 182 mm
  • Rok vydania: 2023
  • ISBN: 9788076794665

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.