Tvá dubnová lež 2

0 komentárov

Kósei Arima, fenomenálny násťročný klavirista, bol nechcene zatiahnutý do hudobnej súťaže. Hudobník na koncerte, nič zvláštne však? Lenže Kósei má maximálny strach. Má neuveriteľný talent, ale nepočuje hudbu. Nech sa snaží viac, nenachádza v hraní potešenie, len stres z toho, že skladbu pokazí. Podarí sa mu zlomiť túto kliatbu vďaka geniálnej huslistke, ktorá hrá ako splašená?

Druhý zväzok je zameraný na vývoj postáv. Predovšetkým sa centralizuje na Kóseia. Chce Kaori veľmi pomôcť, ale zároveň to znamená silnú vnútornú dilemu. Čo keď to pokazí? Bude hudbu počuť? Hodí sa vôbec ako sprievod? Stáť pred publikom potrebuje obrovské množstvo odvahy, a tá mu chýba. Dokáže prekonať stres?

Väčšina deja druhej knihy sa sústreďuje na koncertné vystúpenie. To je spracované na výbornú. Koncertný sál žije, zvuk klavíru a huslí príjemne zvoní v ušiach. Dokážete si jasne predstaviť, prečo je Kósei v tréme. Chémia medzi obomi hudobníkmi je očividná a vyobrazená úžasne. Ako humor, tak dráma sú organické a naozaj privádzajú postavy k životu.

Manga je veľmi realistická. Okrem občasného preháňania za účelom komédie sa pevne drží skutočnosti. Postavy čelia reálnym výzvam, kedy výsledok nemusí byť jasný. Nemajú to vôbec jednoduché, musia tvrdo pracovať, brodiť sa proti prúdu, aby dosiahli cieľa. Nekoná sa žiadne ohýbanie reality silou magického priateľstva. Dokonca ani bočné postavy touto záhadnou deus ex machinou v príbehu neoplývajú.

Tento zväzok tiež poodhaľuje tajomstvo. Zatiaľ nie je jasná presná implikácia, čo konkrétne to znamená, je to len malinký náznak. Malá drobnosť, ktorá môže znamenať niečo väčšie. Záležitosť ukazujúca, že príbeh nebude len o Kóseiovom prekonaní nechuti hrať na klavír.

Tvá dubnová lež je nádherne nakreslená manga s neuveriteľnou atmosférou. Pohltí úplne každého, pretože každý panel je majstrovské dielo s perfektnou kompozíciou podobne ako Mozartova sonáta. Oči hltajú linku po linke, písmenko po písmenku, a zrazu je tu koniec ďalšej časti. Ani keď sa v celom zväzku neudialo nič svetoborného, prakticky je celý len o jednom koncerte, udrží vás ako na ihlách.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Tvá dubnová lež (11 zväzkov)
  • Autor: Naoši Arakawa
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 204
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2023
  • ISBN: 9788076793705

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.