Útok titánů: Bez výčitek 1

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Legendárny zabijak titánov Levi viedol v minulosti divoký život. Ako sa takému chuligánovi podarilo dostať k Prieskumníkom a stať sa neohrozeným najsilnejším vojakom ľudstva? To vám prezradí dvojzväzková manga Útok Titánů: Bez výčitek.

V podsvetí kráľovského mesta za hradbami steny Siny riadia zlodeji, ktorým sa podarilo získať priestorové manévrovacie zariadenie. Dokonca sa hovorí, že ich vodca Levi ovláda priestorový manéver tak dokonale, že je na nich krátka aj vojenská polícia. Kto vie, možno sa Levi nielen vyrovná, ale aj predbehne zručnosti Prieskumníckeho oddielu. To zaujme Erwina, veliteľa týchto ostrieľaných profesionálov bojujúcich za hradbami.

Manga je založená na vizuálnej novele spoločnosti Nitroplus. Hra vyšla s blu-ray diskom prvej série v roku 2013. Dohľad nad tvorbou mal samotný tvorca mangy Hadžime Isajama. Manga adaptácia nasledovala ešte ten rok a dostala primárne pozitívne ohlasy. Bola samozrejme tiež zadaptovaná do anime a to hneď rok po tom v 2014 vo formáte OVA s dvomi dielmi.

Dej je jednoduchý, dozviete sa, ako sa Levi stretol s Erwinom a ako sa dostal do Prieskumníkov. Spolu s ním prichádzajú aj jeho spoločníci Isabel a Farlan. Svet je rovnako temný a beznádejný ako v pôvodnej mange. Pokiaľ ste Bez výčitiek doteraz nečítali, o nič hrozného ste neprišli. Je to len dezert pre skalných fanúšikov. Taký príjemný kvalitný dezertík, ale obsahovo zase toľko neprináša.

Manga má len dve knihy, ale prvá len ukázala jeden rýchly konflikt, trošku politického pozadia a dve nové postavy. Kým vezmeme do úvahy, že druhá polovica príbehu bude podobného tempa, manga nakoniec nezdieľa toľko informácií. Kresba je pekná, od hlavnej mangy mierne odlišná. Pripomína šódžo mangu, ale určite neurazí. Je škoda, že pozadia v paneloch neboli detailnejšie.

Všeobecne je možné skonštatovať, že fanúšikovia Útoku titánov by mali po tejto mange okamžite siahnuť. Každý nový príbeh zo sveta titánov je potešením, v tomto prípade to nie je inak, kvalita je určite postačujúca. Ak titáni nie sú úplne po vašej chuti, nie je nutné tento príbeh čítať, k hlavnej dejovej linke toto veľa nepridáva. Teda, ak dokážete zastaviť vašu zvedavosť a necháte si taký krátky príbeh ujsť…

Recenzovaná verzia:

  • Názov: Útok titánů: Bez výčitek 1
  • Vydavateľstvo: Crew
  • Autor: Hadžime Isajama (originálny tvorca), Gun Snark(príbeh), Hikaru Suruga (kresba)
  • Preklad: Anna Křivánková
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 168
  • Rozmer: 113 × 175 mm
  • Rok vydania: 2024
  • ISBN: 978-80-7679-548-8

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.