Wataši no Ókami-san.

Gundam
0 komentárov

Komomo a.k.a Hero – hrdina na nultom leveli. To je mladá, usilovná a na dobro dbajúca Komomo, ktorá nie je síce vôbec silná, ale má svoj neodolateľný kawaii šarm. Ako však obstojí proti strašnému démonskému lordovi na dvetisícom leveli, ktorého sa konečne rozhodla poraziť?

Subaru a.k.a Demon Lord – vysoký, pekný, múdry a nesmierne mocný. To sú atribúty, ktorými možno popísať vládcu všetkých démonov. Vládcu, pred ktorým by sa triasli všetci jeho poddaní… ak by mal aspoň trochu záujem o vládnutie a nebol náhodou zamilovaný do kawaii hrdinky, ktorá ho prišla zabiť…

A práve tieto dve úplne rozdielne postavy, naivná hrdinka a bystrý pán démonov, sú hlavnými protagonistami prvej časti síce nie moc dlhej, ale inak peknej dvojdielnej šódžo mangy Wataši no Ókami-san.

Cocoa Fudžiwara v prvom krátkom príbehu, rozpísanom cez jednu knihu, rozpráva o osude nevinnej mladej hrdinky a mocného démona-vlkolaka, ktorý sa s ňou rozhodol cestovať po svete, lebo ju miluje. Ako je teda zrejmé, Wataši no Ókami-san je mangou predovšetkým romantickou. Ten, kto sa však zľakol, že sa zase dočká nejakého klasického šódžo trojuholníku dievčaťa, rozpolteného medzi pozornosťou dvoch bišónenov (pekných chlapcov), sa nemusí báť. Toto dielo patrí totiž k tým mangám, ktoré stavajú na čistej interakcii dvoch postáv a ako takému mu nie je čo vytknúť. Aj keď nie je samotný príbeh nejako nadpriemerne kvalitný či emotívny, nechýba mu tá správna dávka romantiky a jednoduchosti, ktorá síce ničím neprekvapí, ale minimálne mňa potešila.

V druhom príbehu, teda v druhej knihe Wataši no Ókami-san, sa dej posúva o niekoľko rokov ďalej a hlavnými postavami sú tentokrát Kurenai a Carol. Dvaja priatelia a bývalé „pravé ruky“ Subaru. Tí sa musia vydať spolu so svojim nadriadeným, démonským generálom; ďalším kawaii dievčatkom menom Purino – ktoré je najviac veľmi vážne a zároveň veľmi nešikovné; za svojim strateným vládcom. Purino bola totiž zakliata vlkodlačou kliatbou a pri najbližšom splne sa premení na vlkolaka. Jediný, kto jej dokáže pomôcť, je démon lord, sám z časti vlkolak, ktorý je však nevedno kde.

Zatiaľ čo prvý z dvoch príbehov Wataši no Ókami-san sa točil okolo romantického vzťahu Komomo a Subaru, ten druhý a ešte kratší je o hľadaní strateného démonského pána a „nachádzaní seba samého“ v podaní minulosti a povahy Purino. Podobne ako pri tom prvom teda neočakávajte, že vás originalita celého príbehu zrazí do kolien. Druhá časť Wataši no Ókami-san je, podobne ako tá prvá, až k zúfalstvu klasická; prostá obmena situácie, s ktorou sa stretnete v stovkách a stovkách rôznych iných máng. Vďaka kombinácii krátkej dĺžky (3 kapitoly), klasickej kawaii kresby a komédie však nebudete mať problém tento krátky príbeh dočítať a celkom si ho aj užiť.

Krátkosť týchto dvoch nepriamo nadväzujúcich príbehov si Cocoa Fudžiwara vynahradila na dve knihy dlhú mangu nepomerným množstvom až troch krátkych príbehov, z ktorých dokonca dva vôbec ani nesúvisia s mangou ako takou (avšak jeden je klasickým alternatívnym príbehom).

V konečnom dôsledku teda od Wataši no Ókami-san nemožno očakávať nadpriemernú kvalitu. Táto manga je prostým, priemerným šódžom, ktoré je však vďaka svojej krátkosti skombinovanej s príjemnou komédiou, romantikou a veľmi kawaii kresbou určite dobrou voľbou pre oddychové čítanie na zabitie tej hodiny, dvoch, keď nie je doma čo robiť.

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.