Berserk 3

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Tretí zväzok Berserka sa znovu prekoná a dokáže, že čo bolo tmavé môže byť ešte tmavšie. Je svetlo na konci tunela skutočne spásou? Guts je na pokraji síl a jeho protivník nepoľavuje. Obrovský meč dokáže narobiť škody, ale proti temným silám to je ako keby mával špáradlom. Nič však nie je zadarmo, ani veľká moc ani pomoc. Ktorá zo strán vyhrá a aká bude cena?

Puk plače, grófova dcéra je zdesená, Gutsovi kvapká krv z mnohých tržných rán… A potom je tu Behelit. Zvláštne vajíčko s očami, nosom a pusou. Magický predmet nepredstaviteľnej hodnoty, ktorý monštruózny gróf aktivuje a Guts zrazu nestojí len proti jednému protivníkovi ale aj proti starým známym z minulosti. Že to nie je vrúcne stretnutie snáď spomínať netreba.

Mne osobne nie je Puk veľmi sympatický. Jeho naivita síce dodáva príbehu trochu odľahčenia, ale mne to prišlo skôr otravné ako mal stále slzy na krajíčku. Našťastie ale nie je len pasívny uplakanec, konečne sa odhodlá aj on na trošku akcie a určite mu to prospelo. To sa do akcie znovu zapojí Guts a míľovými krokmi začneme napredovať. Napredovať kam? Do jeho minulosti, k jeho dôvodom k boju a k stretnutiu s Božskou rukou. Božská ruka je záhadná démonická entita a s Gutsovou minulosťou má mnoho spoločné. Po dvoch zväzkoch sa konečne dostaneme k odhaleniu Gutsovej minulosti, ktorá tvorila dejiny. Spolu s tým sa dostaneme do úvodu Zlatého veku. Kto je Griffith, prečo je Gurts tak zatrpknutý, odkiaľ vie tak majstrovsky narábať s obrovským mečom. Že to Čierny šermiar nemal jednoduché je asi jasné, ale vedeli ste, že už jeho detstvo stálo za dve veci?

Zlatý vek je dejová linka Berserka z minulosti. Bola adaptovaná do podoby TV série v 90. rokoch a nasledovne znovu adaptovaná do troch filmov v rokoch 2012-2013. Je to heroická sága inšpirovaná stredovekou Európou. Nenechajte sa zmiasť názvom, Zlatý vek sa vyznačoval mnohými vojnami, ale všeobecne bol určite lepší ako temné časy, v ktorých sa manga nachádza teraz. Práve vyústenie Zlatého veku Berserka preslávilo, keď autor na fanúšikov vybehol s tým najbrutálnejším a najtemnejším finále, aké kedy kto vymyslel. Práve v tretej knihe sa dostávame na začiatok Zlatého veku.

Tempo rozprávania sa ustáli, je odhalených viac súvislostí medzi postavami aj prvé následky Gutsových súčasných akcií. Posledný panel knihy nám dokáže, že Berserk môže byť ešte temnejší a horší, ako si jeden myslel. Pokiaľ si to neviete predstaviť, tak si to proste musíte sami prečítať. Trojka je určite lepšia ako druhý diel. Je to vďaka faktu, že sa dejovo zase niekam posunieme a blíži sa príbehová linka Zlatého veku, ktorá začne už v ďalšom zväzku. Dejová stagnácia je jedno z tých najhorších čo sa mange môže stať, hlavne keď sa jedná o tak dlhé série ako je Berserk. Miura však nelenil a naozaj rozpráva ságu o Gutsovi bez špeciálnych omáčok okolo. Manga je každou knihou lepšia a mne za chvíľu dôjdu nápady ako ju číselne hodnotiť.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Berserk
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán:  236
  • Rozmer: 151 × 215 mm
  • Rok vydania: 2020

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.