Pokémon: Red a Blue 3

0 komentárov

Rakeťácka základňa je v Saffron City! Red bude musieť spojiť sily s jeho rivalom Blueom aj prefíkanou Green, aby sa do nej dostal a s Rakeťákmi zatočil. Zločinecká organizácia má dlhé chápadlá a nemajú problém s nekalými praktikami. Ich prístup k pokémonom to len utvrdzuje. Stále tu je navyše aj hrozba pokémona Mewtwo a na konci toho všetkého sa Red bude usilovať aj o titul majstra v pokémonskej lige.

Manga sa dá rozdeliť na štyri veľké časti: útok na základňu, konfrontácia Giovanniho, Mewtwo a pokémonská liga. To je naozaj veľa vecí na jednu malú knižku. Dej preto pôsobí zrýchlene a autor si pomáha alternatívnymi spôsobmi. Napríklad by za bežných okolností nikdy nehrozilo, aby sa tréner dostal do ligy bez ôsmich odznakov poctivo vybojovaných v štadiónoch. Red ale časť odznakov získa úplne inak (povedať ako vám nemôžem) a ak ma pamäť neklame, tak ich ani nemal osem. Finálny ligový súboj mal grády ale tiež bol kratší než by človek čakal a tréneri nepoužili všetkých svojich pokémonov.

Rada by som sa ešte zastavila u Mewtwo. Mewtwo mal v pokémon médiách vždy prominentnú úlohu. Bol hlavným nepriateľom prvého filmu z roku 1998 (ten bol prerobený s novou animáciou v roku 2019), v roku 2013 sa vrátil na plátna vo filme Genesect and the Legend Awakened z šiestej generácie Pokémon X a Y, štvordielny Pokémon Origins je zakončený úžasným súbojom Red vs. Mewtwo a aj Holywoodska adaptácia Detektív Pikachu má Mewtwoa… Je to veľmi zaujímavý a hlavne dôležitý pokémon, bohužiaľ v mange dostal len dve kratšie kapitolky. Som z toho trošku sklamaná, ale čo už sa dá robiť, keď celý príbeh musel byť vtesnaný do troch kníh.

Ako som už spomenula v recenziách predošlých častí, mimo detí si na svoje prídu aj dospelí. Najviac si mangu samozrejme užijú ľudia odrastení na tejto sérii, ale vďaka zaujímavému príbehu manga nie je zlá ani pre pokémonských začiatočníkov. Scény dokážu byť naozaj drsné a je veľmi očividné, že niektoré postavy neprajú deťom nič pekného. Pre dosiahnutie vlastného diela oponentom nerobí problém malým trénerom ublížiť. Niektorí ľudia proste idú cez mŕtvoly… Tak trochu sa pýtam, či Red alebo Blue nemajú trochu tých šrámov na duši.

Veľkú pochvalu majú postavy. Deti dospievajú, menia sa im priority a chápu svet okolo seba o niečo viac. Red sa poučí a zoberie si niečo aj od jeho rivala, Blue taktiež pochopí, že musí svoj prístup trochu zmeniť. U Green sa zase dozvieme dôvod jej správania.

Tretia kniha znamená koniec jednej príbehovej časti. V regióne Kanto ale ešte ostaneme aj v ďalšej knihe, iba trošku pomeníme postavy. Po vzore hier sa presunieme z hier Red a Blue na Yellow.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Pokémon Red a Blue (7 zväzkov)
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 232
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2021

Ďakujeme vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.