Spy x Family: Code White

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Loid Forger, elitný špión Súmrak, bol informovaný, že ho zrejme stiahnu z Operácie Strix. Aby si udržal misiu aj povesť, musí čo najskôr vykázať výsledky – jeho adoptovaná dcéra Anya musí získať hviezdu Stella na Eden akadémii.

Keď sa dozvie, že Stellu môže získať za súťaž vo varení, nelení a rozhodne sa postrčiť šťastenu ich smerom. Porotca súťaže miluje dezert meremere, preto sa Loid rozhodne práve pre neho. Aby mohli vyhrať, musia však nájsť presný lokálny recept na meremere z regiónu Frigis. Rodina Forgerovcov balí kufry a vydáva sa na dovolenku za lahodným dezertom netušiac, že sa zamiešajú do zlovestných intríg, ktoré môžu znovu spustiť vojnu.

Úžasní Forgerovci sú prvýkrát spolu mimo domáceho prostredia. To so sebou prináša jasné problémy. Táto rodina predsa len funguje len na oko. Aj keď je funkčnejšia než mnoho iných rodín, ako ustojí špión, vrahyňa a dieťa s telepatiou  spoločný výlet? Súmrak prvýkrát nie je úplne bezchybný. Zdá sa, že musí ustáť krízu nielen v špiónskom, ale aj rodinnom živote.

Film nepatrí medzi kánon. Vďaka tomu sa dá vlastne sledovať aj bez videnia predošlých dielov TV série. To je výhodné ak neviete či do série chcete ísť. Code: White vám dá ochutnať receptúru. Tvorcovia akoby to tušili a na začiatku filmu naschvál predstavia všetky postavy. Originálny príbeh filmu sa drží všetkých známych trópov a absurdných situácií, teda kvalitou nevybočuje zo štandardu.

Dej sa dá rozdeliť na dve časti, prvou je rodinná časť a druhá akčná. A keď píšem akčná, myslím skutočnú akciu, kde Loid aj Yor zo seba vydajú maximum. V prvej polovici filmu popri hlavnom deji beží ešte malá vedľajšia dejová linka, ktorá má za úlohu vás rozosmiať. Hlavným aktérom tejto eskapády je Yor. Všeobecne je celý príbeh ukážkovo postavaný, postupne graduje rovnomerným tempom až do veľkolepého finále. Keď už je atmosféra hutná, že by sa dala krájať, hodia do toho tvorcovia sekvenciu s Anyou, z ktorej vás bude brucho bolieť od smiechu.

Spy x Family Code: White je skvelý film na pekný večer. Je to výborný film na odreagovanie sa, zasmiatie, proste pre zábavu bez hlbšieho významu. Pokiaľ to budete brať takto, čaká vás zaručená zábava. Ak očakávate posunutie v deji alebo aspoň nejakú pointu či poučenie, tento film nebude pre vás. Pokiaľ máte možnosť, pozrite si ho na Vianoce. Jedná sa totiž o Vianočný film. Len k nám do kín sa bohužiaľ dostal neskoro. Na čare mu to našťastie neubralo.

Japonský názov: SPY×FAMILY CODE: White
Anglický názov: Spy x Family Code: White
Počet epizód: 1 (film)
Rok vydania v Japonsku: 2023

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.