Boys‘n Girl

Gundam
0 komentárov

Príbeh

Všetky trápenia a strasti Arie Hošiny začali toho osudného dňa, keď dostala list od svojho otca, pracujúceho ako správca internátu Saiko Garden. Navnadená popisom prestížnej školy a naviac možnosťou bývať v dome s veľkou záhradou, hneď vedľa príjemného dievčenského internátu, Aria sa rozhodla, že jej budúcnosť leží práve tam. Jej nadšenie však trvalo iba do chvíle, keď, už ako nový študent Saiko Garden, došla k svojmu vysnívanému novému životu. Jej otec totiž pod „dievčenským“ internátom nemyslel nič iné ako práve Tsuruši Dorm, prezývaný tiež „Zoo of Saiko Garden“, obývaný 222 najhoršími delikventami z celého okolia, ktorí sa na školu dostali iba vďaka svojim výnimočným fyzickým schopnostiam. A čo je najhoršie, Aria skončila v spároch práve najdiabolskejšieho a najsebeckejšieho z nich, pekného vodcu basketbalového tímu Tennódžiho. Tak sa začal jej nový život trápení a problémov na internáte, kde si z nej každý z jeho 222 obyvateľov rozhodne robiť žarty a vôbec terč všemožnej zábavy…

Postavy

Hošino Aria 

Oproti ostatným výrastkom z Tsurushi Dorm takmer polovičná Aria prežíva ťažký deň za dňom, keď si z nej ostatní uťahujú a robia srandu. Najmä Tennoji, do ktorého sa zaľúbi, je k nej zlý aj milý zároveň, čo nebohú Ariu neustále mätie a spôsobuje mnoho problémov a bolesti.

Tennódži Rikio

Najsebeckejší, najdivokejší a najhorší z bandy delikventov, Tennódži nenecháva Ariu na pokoji a neustále ju spolu s ostatnými niečím obťažuje. Inak ako vodca vedie celý Tsuruši Dorm a je idolom mnohých dievčat na škole.

Mangaka

Kei JASUNAGA je pomerne neznáma mangaka, ktorá doteraz vydala, iba tri mangy. Prvou je zrecenzovaný Boys‘ n Girl, druhou je Zig x Zag (2000, 2 zväzky – komédia, šódžo), a treťou Andalusia no Koibito (2001, 1 zväzok – džosei).

Gundamov kútik

Boys‘n Girl je, podľa môjho osobného názoru, úplne priemerná a klasická śódžo manga, ktorá neprináša nič nového a od úžasu pri nej na zadok nespadnete, ale na druhej strane vás ani nesklame v tom, čo od nej ako takej budete očakávať. Celý príbeh sa točí v podstate výlučne okolo Arie Hošiny, ocitnutej sa uprostred chlapčenského internátu plného delikventov, ktorí ju neustále trápia svojim vtipkovaním a častokrát až tyranským správaním a jej vzťahu s Tennódžim, sebeckým a k Arii mimoriadne zlým vodcom basketbalového tímu a celého Tsuruši Dorm. Bišóneni, obaja hlavní protagonisti a ich pomaly sa vyvýjajúci milostný vzťah, netrpiaci na mnohé dramatické a romantické momenty a postavy, stojace v ceste ich láske, práve tak ako celkové poňatie a spracovanie príbehu z tejto mangy robia klasického predstaviteľa svojho žánru. Inakšie povedané, priemerná zápletka a vývoj deja a známe a stokrát použité archetypy postáv, ktoré síce zaujať môžu, ale za nejako nadpriemerne kvalitné ich asi ťažko označíte. Proste hrubý šedý priemer, viac niet čo dodať.

Jedinou menšou zvláštnosťou sú tri samostatné krátke príbehy v piatom a treťom zväzku, dva alternatívne s rovnakými hlavnými postavami a jeden úplne nový. Či je to však k dobru alebo zlu,  už bude záležať na vašich osobných preferenciách. 30-stranové jednorázovky sú, podobne ako celé Boys’n Girl, klasickými šódžo a zahrnutie až troch do iba 5 zväzkov dlhej mangy sa mne osobne zdá prinajmenšom pochybné a kvalitu to nijako nezvyšuje. Skôr nemala Kei Jasunaga dosť materiálu na to, aby vydala kníh päť, tak si vypomohla niečím, čo môžeme smelo označiť za absolútne zbytočný fanservis.

Čo sa kresby týka, tá pomerne verne vo svojej kvalite sekunduje príbehu. Jednoduché línie, iba malá pozornosť venovaná detailom a pozadiu naznačujú, že sa nás mangaka svojim umením očariť moc nesnažila. Napriek tomu však nepôsobí kresba až tak hrozne. Je síce priemerná až podpriemerná, ale dokáže sprostredkovať príbeh bez toho, aby ste cítili potrebu ísť si vyškrabať oči. Dievčatá a ženy si tiež môžu pridať malé plus za kopy pekných bišónenov, ktorí sa sem tam menia vo svojom výzore na  nezbedné mačky, komediálny prvok tu pomerne hojne využívaný.

Aby som to zhrnul, od Boys‘n Girl nemožno očakávať nič nového či prevratného. Je to obyčajná tuctová šódžo manga o romantickom vzťahu medzi uplakaným a svojimi pocitmi zmäteným dievčaťom a zlým, sebeckým „bad boy“, takže pokiaľ ste fanúšikom tohto žánru, veselo do toho. Pokiaľ ním však nie ste, bude pre vás táto manga iba stratou času.

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.