Final Fantasy VII: Advent Children Complete

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Lifestream. Tak voláme rieku života, ktorá prúdi našou planétou. Dáva život svetu a všetkému v ňom. Spoločnosť Shinra vynašla spôsob na použitie Lifestreamu ako zdroja elektrickej energie. Vďaka energii zo Shinry sme boli schopní žiť veľmi pohodlné životy. Ale nebolo to preto, že sme brali od planéty život? Veľa ľudí si to myslelo…

Final Fantasy od spoločnosti Square Enix je séria hier známa po celom svete. Okrem hier sa ale môže spoločnosť pýšiť už i filmami, ktoré sú aj u kritikov hodnotené pomerne vysoko. Prvý film týkajúci sa herných sérií, Final Fantasy VII – Advent Children, vyšiel ešte v roku 2005 a zožal obrovský úspech. Ešte pred týmto filmom vyšiel akýsi pokus známy pod menom Final Fantasy: The Spirits Within (2001) u nás známy ako Final Fantasy: Esencia života. V tomto filme nešlo o dej, ale o testovanie novej animácie. Preto veľa ľudí naozaj neohromil. Ale dosť o všeobecných informáciách. Tento článok je venovaný iba jednému filmu: Final Fantasy – Advent Children: Complete.

Dej sa odohráva dva roky po udalostiach v hre Final Fantasy VII. Svet sa po obrovskej katastrofe znovu dostáva do správnych koľají. Bohužiaľ je tu niečo, čo komplikuje situáciu. Tým je „choroba“ menom Geostigma (skrátene len stigma). Jedná sa o následky po katastrofe spred dvoch rokov (Je to podobné ako dôsledky po zhodení atómových bômb). Ak už teraz tušíte, že sa vo filme bude riešiť práve táto choroba, máte pravdu, ale nie celkom. Vyriešenie problému ohľadom stigmy nie je až také hlavné ako skrytá hrozba, ktorú stigma naznačuje. A čo môže byť horšie, ako choroba, ktorá sa nedá vyliečiť? To sa dozviete, len ak po tomto filme siahnete.

Pre fanúšikov série je toto skvelý film, pre ľudí, ktorí FFVII nepoznajú je to už o niečo horšie. Cieľové publikum je jasné, preto nečakajte žiadne vysvetlenie deja, postáv alebo prostredia. Buď viete, do čoho idete, alebo budete polovicu času tápať.

FF AC Complete je remake Final Fantasy Advent Children z roku 2005. Animácia sa znovu posunula míľovými krokmi vpred a tento film bol dokonca vydaný na Blu-Ray diskoch (edit: a teraz sa píše rok 2021 a tento film bude onedlho vydaný v 4k) Animácia bola vylepšená o „špinu“ a krv v súbojoch a mnoho ďalších detailov. Boli vsadené aj nové rozširujúce scény, ktoré vás určite nudiť nebudú. O dúšok vtipnejší i smutnejší Final Fantasy teda rozhodne nie je suchý.

Final Fantasy je známe svojím miešaním klasickej fantázie ako ju poznáme s technológiou. Je možné, aby mágia a akási „super sila“ hlavných hrdinov mohla byť používaná na jednom mieste spoločne so strelnými zbraňami alebo mečmi? Odpoveď je v tomto prípade jednoznačná: Vo Final Fantasy to jednoducho nesmie chýbať! A preto sa nemôžeme čudovať, ak niektorá postava jazdí na prvý pohľad obyčajnej motorke a pri tom vyvolá nejaké podivuhodné zmutované zvieratká podobné veľkým šelmám s nádychom japonskej a inej mytológie. Znie to prehnane? Možno áno. Ale vo filme si to rozhodne neuvedomíte.

U hudby nemáme čo riešiť. Perfektne sadne do situácie. Okrem endingu je celý soundtrack použitý z hry. Ending nesie názov Safe and Sound a naspieval ho Kjóske Himuro a Gerard Way.

And all my hopes and dreams
Aren’t for anyone
I keep them safe and sound

This hopeless feeling
This fear of falling down
But I’m not crashing now

FF AC Complete je pre každého, kto má rád akciu, fantáziu, dojemný príbeh a nádhernú grafiku.

Japonský názov: ファイナルファンタジーVII アドベントチルドレンコンプリート
Anglický prepis: Fainaru Fantajii Sebun Adobento Chirudoren
Anglický názov: Final Fantasy VII: Advent Children Complete
Počet epizód: 1 (film)
Rok vydania v Japonsku: 2009

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.