Láska ve střihu cosplaye 2

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Godžó Wakana sa spriatelil s kráskou Marin. Ona chce cosplayovať, on vie šiť. Gódžó tak pred seba postavil výzvu. Zložité šaty plné ornamentov, ktorých predlohou je šteklivá videohra nie je ľahké ušiť. Čas neúprosne tlačí, má len dva týždne do cosplay akcie. Nechce Marin sklamať, ani keby to znamenalo, že ho čaká ťažké obdobie bez spánku. Ako dopadne ich cosplay debut?

Provokácia musí byť

Ach Marin, kráľovná krásy, nežnosti… a zvrátenosti. Rada provokuje, ale aj pomáha. Chce si užívať svoje hobby, ale nie je zaslepená. Proste sympatické dievča, ktoré učaruje takmer každému.

Interakcia medzi Marin a Godžóm je výborná sranda. Godžó preferuje riešiť situácie potichu, chce ustáť každú prekážku sám, aby nebol nikomu príťažou a zároveň neukázal svoje slabé stránky. Marin sa do všetkého vrhá po hlave, ale neočakáva, že všetko pôjde okamžite ako po masle. Z prvého pohľadu môže pôsobiť možno až namysleno, pretože si to môže dovoliť, ale pravda je opakom. Má veľa empatie a dokáže byť aj veľmi roztomilá. Na druhú stranu, keď má hravú chvíľku, rada podpichuje, priam provokuje. Emócie s fanservisom sa dobre prekrývajú, pracujú ruka v ruke k docieleniu ideálneho balansu. A možno… možno sa začínajú mať trošku radi!

Detailný opis cosplay sveta

Autorka si dala záležať, aby celá manga bola čo najrealistickejšia. V prvom zväzku nádherne popísala cosplay obchody. V tejto knihe sú ukázané problémy cosplayerov. Máš skvelý cosplay ako vypadnutý z mangy samotnej? A okrem toho pózovania, vieš sa v tom vôbec pohnúť? Dokážeš v tom dýchať, ísť na toaletu, máš vyriešenú prvú pomoc ak sa ti niečo pokazí? Prvý cosplay má vždy hromadu problémov. Ani úžasne vyzerajúce šaty pre Marin sa niečomu takému nevyhnú. Godžó si takú výzvu samozrejme nenechá ujsť.

Všeobecne môžeme povedať, že Láska ve střihu cosplaye je príjemným prekvapením. Berie ľahkú erotiku do zaujímavého balíčka komédie a romantiky. Nejedná sa žiadny svetoborný koncept, ale spracovanie je proste skvelo zvládnuté. Príbeh sa síce hýbe pomalšie, avšak interakcia postáv v kombinácii s humorom aj detailnou kresbou doprajú výborný zážitok z čítania.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Láska ve střihu cosplaye (vychádzajúca séria)
  • Autor: Šin’iči Fukuda
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán:196
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2023
  • ISBN: 9788076793484

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.