Kobajaši-san Či no Maid Dragon

Joey
0 komentárov

Na začiatok vnesiem do recenzie trochu vlastného pohľadu na určité anime témy, aby boli pochopené dôvody, prečo som bol schopný dopozerať toto anime. Na poli romantických komédií a tzv. slice of life anime sú tri klišé prvky, ktorým sa už nejakú dobu vyhýbam. Cundere postavy (a hlavne tie agresívne), ľúbostné trojuholníky ako aj viacuholníky a tzv. háremovky. (I keď posledné dve sú významovo dosť podobné.) A bohužiaľ väčšina anime v tejto dobe obsahuje práve tieto prvky, vďaka čomu bilancia nedopozeraných anime u mňa rastie extrémne rýchlo.

Toto anime je ale iné. Konečne sa našiel nejaký autor, ktorý nevyužíva v príbehu vymenované klišé prvky, ale skúša interpretovať príbeh pre mňa normálnou cestou. I keď v tomto diele príbeh tiež veľmi nehľadajte. Jedná sa totižto o „slice of life“, čo je možné doslova preložiť ako kúsok zo života, aj keď významovo to môže každý chápať trochu inak. U anime to zvyčajne znamená, že príbeh sa orientuje na každodenné problémy spojené so situáciou alebo udalosťou, ktorá sa stala na začiatku deja a pretrváva počas celého príbehu. Vo väčšine prípadoch je dej veľmi pokojný bez žiadnej akcie a so štipkou humoru či fantázie. Štartovacou udalosťou u tohto diela je nasťahovanie sa draka v podobne krásnej maidky do apartmánu slečny Kobajašiovej.

Ako je to vôbec možné? Podľa príbehu existuje alternatívny svet, kde žijú bytosti akými sú elfovia, draky či iné mytologické postavy. Tooru, mladá dračica bojovala proti bohom, keď bola smrteľne zranená jedným z nich. Jej únikovou cestou bol práve presun do nášho sveta. Tu sa nečakane stretáva s ožratou slečnou Kobajašiovou, ktorá ju zachráni a sľúbi jej, že sa môže k nej nasťahovať pod podmienkou, že jej bude robiť maidku. Na druhý deň ráno si ale nič nepamätá a o to prekvapivejší výraz nahodí, keď uvidí pred jej dverami obrovského draka, ktorý sa v zapätí mení na dievča v maid uniforme. Od tohto momentu sa jej pokojný život rázom končí.

Aby toho nebolo málo, tak sa objavuje na scéne aj ďalší drak, pri ktorom sa vám bude srdce topiť zakaždým, keď ju uvidíte. Kanna Kamui je jedna z najroztomilejších bytostí, ktorú môžete za túto sezónu vidieť a obľúbite si ju okamžite. A prečo maid? Slečna Kobajašiová okrem toho, že je expertka do PC, má slabosť aj na určité druhy oblečenia a kostýmov. Keď si vypije, tak prezradí o sebe trochu viac, ako by bolo vhodné. A keďže Tooru sa do nej na začiatku platonicky zamiluje, urobí všetko, čo jej vidí na očiach.

Aj keď príbeh výrazne absentuje, silnou stránkou tohto anime sú pohľady a myšlienky jedného z hlavných protagonistov pri určitých udalostiach, problémoch či vzájomných vzťahoch. Doplnené výborným humorom a fantasy prvkami. Nechýba ani otaku svet. A aj keď anime neobsahuje klišé, ktoré by titul automaticky pochovali, obsahuje pár menších, u ktorých by autor tiež nemusel veľmi tlačiť na pílu. Oplatí sa to teda pozrieť? Samozrejme. Toto anime určite stojí za pozornosť viac, ako 90% sezónneho odpadu.

Japonský názov: 小林さんちのメイドラゴン
Anglický prepis: Kobayashi-san Chi no Maid Dragon
Anglický názov: Miss Kobayashi’s Dragon Maid
Počet epizód: 13 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 2017

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.