Spy x Family 5

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Prichádzajú prvé polročné skúšky, pred Anyou stojí výzva. Zvládne prejsť a pritom nepozbierať žiadne blesky? Alebo zo školy hromovo vyletí? Yor v poslednej dobe chodí domov unavená, na rukách samé rezné rany. Loidovi neostáva nič iné, než spriadať plány na splnenie operácie a pritom udržať vizáž zdravej rodiny.

Príbeh sa zamotáva ešte viac, na scénu vstupujú ďalšie neočakávané postavy. Anya sa snaží zavďačiť Desmondovi, detská hlavička je studnicou tých najbizardnejších nápadov. Plány samozrejme nevychádzajú vždy podľa predstáv, a už vôbec nie, keď sa do toho začnú miešať ďalší spolužiaci.

S úprimnou sústrasťou oznamujem, že piata kniha obľúbenej série o falošnej rodine je zatiaľ najslabšia. Štyri predošlé zväzky predstavili množstvo postáv, ale to očividne nestačilo. Mám tušenie, že o niektorých už v živote nebudeme počuť, alebo len veľmi málo. Na scénu prichádza tiež ďalšia postava, ktorá má so Súmrakom spoločnú minulosť. Nová dáma na scéne je cundere. Osobne sa veľmi bojím, kam tým autor mieri, ľúbostný trojuholník táto séria naozaj nepotrebuje!

Príbeh zastagnoval, miesto toho sa tu otvára niekoľko dejových línií s rôznymi postavami. Tacuja Endó ich zvláda rýchlo aj zatvárať, čím však uberá priestor k ich detailnej realizácii. Keď je Loid zavolaný do školy, pretože sa Anya preriekla, interakcia medzi učiteľom a špiónom je uzavretá v jednom paneli v štýle: „tak som sa vyhovoril.“ Bolo by zaujímavé vidieť ako, keďže po minulé diely boli všetky konverzácie vždy zveličované, preháňané a veľmi zábavné. Ubudlo preto humoru a tým naopak pribudol pocit neuspokojenia. Určité trópy sa opakujú a už to nie je ono.

Po predošlých silných dieloch pôsobí piaty ako ich slabý braček. Manga stratila momentum. Dúfam, že je to len krátkodobé zaštikútanie a ďalší zväzok bude zase bombastický. Úprimne dúfam, že sa v šiestej knihe odpichneme zase ďalej, bolo by na čase vidieť trochu pokroku v misii. Až do tejto knihy bola manga skvelá, tak nebudeme snáď strácať nádej!

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Spy x Family (vychádzajúca séria)
  • Autor: Tacuja Endó
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 204
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2022
  • ISBN: 9788076792265

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.