Spy x Family 6

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Stmievanie a Súmrak musia znovu zachraňovať krehký mier medzi dvomi krajinami. Aby sa im po podarilo, musia vyhrať tenisový turnaj! Pre Súmraka je to ďalšia misia, pre Stmievanie je to ale výzva. Nie, že by nebola dobrý špión, ale udržať city na uzde vôbec nie je jednoduché! Podarí sa jej získať Súmrakovo srdce? Znamená to, že Yor príde o Loida? Nejde tu len o tenisový súboj!

Šiesty diel populárnej série je prešpikovaný akciou. Tenisový turnaj s absurdnými protivníkmi, ktorí ako keby vypadli z diel od štúdia Trigger sľubuje mnoho hrdinského potu, sústredenia aj čitateľovej zábavy. Stmievanie k tomu navyše prežíva vnútorný súboj. Zatiaľ čo navonok má kamennú tvár, vo vnútri prežíva kompletný emočný kolotoč.

Centrifúgu zažíva aj Yor, ktorú desí predstava, že si Loid Forger vyberie novú, lepšiu, pani Forgerovú. Je však škoda, že tŕňová princezná má v príbehu zatiaľ málo priestoru. Určite by bolo prospešné, keby jej Tacuja Endó venoval trošku viac pozornosti. Koniec koncov, Yor má mimo roly maminky ešte druhý život. Z toho sme zatiaľ videli priveľmi málo. Nejaká bočná dejová linka by v tomto smere mohla mať neuveriteľný potenciál. Ktovie, možno nás autor ešte stihne prekvapiť. A hlavne, prosím viac interakcie medzi Loidom a Yor!

Chémia medzi postavami funguje skvelo. Prehnane strelené scény pôsobia prirodzene, zmeť odlišných pováh rôznych ľudí vytvára nádherne živý svet plný rôznych situácií s neočakávanými výsledkami a skvelými konverzáciami. Každá postava postupne dostáva pár vlastných panelov, bez ktorých by bola len postavou do počtu. Miesto toho je vidieť skvele premyslené postavy plné elánu a unikátnych osobností. V tomto zväzku dostane priestor Becky, ktorá bola dovtedy skôr negatívnym prckom lietajúcim okolo Anyi.

Spy x Family má pre každého niečo. Trošku romantiky, dobrej komédie, nejakú tú drámu, rodinné scénky aj strelenú akciu. Má roztomilé a nevinné detičky, špiónov, vrahyne, prehnane konzervatívnych učiteľov, individuálov so super schopnosťami, politikárčenie aj temnú vojnovú minulosť. Na čo si spomeniete, to dostanete. Po slabšom piatom diele sa kvalita vyšplhala späť do výšin, dokonca aj misia sa neočakávane pohne“! Zdá sa, že sa nemáme čoho obávať, Spy x Family je jednoducho skvelá séria.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Spy x Family (vychádzajúca séria)
  • Autor: Tacuja Endó
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 204
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2022
  • ISBN: 9788076792777

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.