Ash Ketchum opúšťa Pokémon seriál

Otaku Nest
0 komentárov

Ash Ketchum, v Japonsku známy ako Satoši, prednedávnom (16. decembra 2022) po 25 rokoch získal titul šampióna. O ten sa pokúšal od roku 1997. Bolo už zvykom, že na konci každej série predstavujúcu cestu jedným regiónom sa Ash pokúsil získať titul šampióna v miestnej lige. A mimo Alola regiónu v Sun & Moon sérii vždy prehral.

Ash sa tak stal akýmsi symbolom nevzdávania sa aj napriek tomu, že sa vždy priblíži veľmi blízko k svojmu cieľu a nakoniec tvrdo narazil. Svoj nešťastný osud nakoniec prelomil v 25. sérii s titulom Pokémon Ultimate Journeys (2019 – 2022, 136 epizód). V tejto sérii Ash neostáva len v jednom regióne, cestuje celým svetom.  Turnaj, do ktorého sa prihlásil tiež nebol žiadny lokálny špás. Jednalo sa o svetovú ligu. Finálny súboj proti predošlému šampiónovi trval celé 4 epizódy a koniec nenechal chladného žiadneho fanúšika.

Výhrou konečne skončila jedna legendárna púť večne desaťročného chlapca. Ash sa konečne stal najlepším z najlepších. Preto sa tvorcovia rozhodli Asha konečne poslať do vyslúženého dôchodku. Nastal čas povedať jedno posledné zbohom. V januári príde posledná séria s 11 epizódami, uzatvárajúca príbeh Asha a pikaču. Objavia sa aj Brock a Misty, nebudú chýbať ani obľúbení pokémoni.

Nastal čas naozaj sa rozlúčiť s detstvom mnohých. Na Ashove miesto sa dostanú rovno dve postavy, Riko a Roy, spoločnosť im budú robiť štartéri z Paldea regiónu, v ktorom sa odohrávajú najnovšie hry Scarlet a Violet.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.