Wolf’s Rain

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Keď som v roku 2006 pozrela anime Wolf’s Rain, veľmi som si chcela prečítať aj rovnomennú mangu. Neskôr som ju zohnala z Anglicka počas roka 2010 a tak som sa pustila do čítania. Odvtedy zase ubehlo dosť rokov, tak som si povedala, že by nebolo na škodu si tie dve knižky prečítať znovu.

Wolf’s Rain vystihuje pochmúrna atmosféra post-apokalyptického sveta, ktorý sa znovu pomaly ale isto rúti do ďalšej apokalypsy. Tentokrát je však koniec sveta definitívny. Celý svet sa uzavrie, všetko umrzne a niekde sa otvorí jediná záchrana – Raj. A iba vlky budú vedieť, kde tej Raj je.  Vlky sú už ale 200 rokov vyhynuté, aspoň to tak vyzerá. Vlky sa však naučili na seba zobrať ľudskú podobu a oklamať zrak iných.

Zatiaľ čo pozadie príbehu ostáva rovnaké ako v anime predlohe, samotný dej sa podstatne zmenil.  Naša svorka vlkov vedená Kibom sa dostane do nových miest aj k novým originálnym postavám, zatiaľ čo iné postavy z anime (napr. Jaguara) nie sú prítomné. Niektoré pôvodné charaktery zase dostanú nové úlohy v deji (napr. Blue) a pár postáv z anime sú spomenuté len preto, aby boli.

Z grafickej stránky by som povedala, že manga je priemer. Má svojskú kresbu charakterov aj vlkov samotných. Predovšetkým tí vlci sú veľmi špecifickí, majú skôr dlhšie, antropomorfné chudé telá s dlhočiznými nohami a veľkými labami. Pripomínajú mi trocha vlkolakov. Možno to bol zámer, keďže vlky sa akosi premieňajú na ľudí, tak dostali troška viac ľudské proporcie. Srsť vlkov okolo krku zase trochu pripomína vlasy, je tam dlhšia a vlaje vo vetre. Svojím spôsobom je to však šarmantná kresba. Mierne poburujúca ale môže byť zmena Čezyních očí.  Tie boli v anime kompletne celé ružovo-červené, bez bielok viac zobrazujúce fakt, že nie je človek.  V mange má oči klasické dievčenské a navyše je v tejto adaptácii aj slepá.

Celá manga mi prišla ako príliš nahnaná do dvoch kníh. Som si istá, že dobrodružstiev s vlčou  svorkou mohlo byť viac, taktiež so samotnými charaktermi a detailmi sa dalo ešte pracovať. Koniec mangy bol podobný a predsa odlišný od anime, čo je na posúdení samotného čitateľa. Za mňa je táto manga pekným prírastkom do knižnice, vzhľadom na moju skalopevnú fanúšikovskú stránku Wolf’s Rain, netvrdila by som však, že som bola ohúrená ako u anime.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: Viz Media, Subs. of Shogakukan Inc
  • Autor: Keiko Nobumoto (príbeh), Tošicugu Iida (kresba)
  • Séria: Wolf’s Rain (2 zväzky)
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: anglický
  • Počet strán: 184, 184
  • Rozmer: 129 x 193 mm
  • Rok vydania: 2004 – 2005

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.