Šódžo Šúmacu Rjokó

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Čito a Júri cestujú zničeným svetom v budúcnosti ako jedny z posledných preživších po vojne, ktorá zničila ľudstvo. Deň po dni idú vpred bez jasného cieľa. Nájsť zásoby a palivo, dostať sa do tepla v tuhej zime. Hlavný cieľ: prežiť. Pokiaľ sú spolu, existuje nádej. Aj keď sú šance malé, dvojica stále dokáže nájsť radosť v živote.

Jednoduchý príbeh prerozprávaný majstrovsky. Tak by sa dala definovať táto manga. Dievčatá cestujú nekonečným zruinovaným mestom podobne ako Killy v Blame! Neočakávajte žiadnu epickú akciu a lietajúce guľky vzduchom. Čito a Júri síce pušky majú, ich hlavnou zbraňou je ich neutíchajúca zvedavosť a hravosť.

Počas mangy sa čitateľ dozvie, ako sa dievčatá ocitli na ceste bez cieľa. Melancholické putovanie pretínané malými radosťami občasne okorení stret s pár ďalšími preživšími s ich vlastnými zaujímavými príbehmi. Medzi dievčatami funguje zdravý sesterský vzťah. Júri poteší každá drobnosť, kým Čito stojí nohami pevne pri zemi. Ich osobnosti si navzájom neodporujú, dievčatá sa vôbec nehádajú, iba občasne do seba málinko kamarátsky štuchnú.

Čo by ste robili vy, keby ste boli možno poslednými ľuďmi na planéte? Plakali by ste v kúte, čakali na smrť, vydali sa hľadať ďalších preživších, alebo by ste sa starali len sami o seba? To je otázka, ktorú táto séria spracováva. Rôzni ľudia sa s takouto situáciou vysporiadajú podľa seba. Možno by ste skončili ako hlavná dvojka: hľadajúc ďalších pozostalých na nekonečnej púti. Možno, možno je to skutočne ich posledná dievčenská výprava, kto vie?

Ako manga napreduje, začína byť jasné, že hľadať ďalších ľudí je ako nájsť ihlu v kope sena. Zásoby sa tenšia, koľko stoviek kilometrov už prešli a koľko je ešte pred nimi? Existuje ešte nejaká nádej? Pokojná cesta začína dostávať temný podtón urgencie. Prichádza ďalší deň a sním ďalšia spotrebovaná konzerva. Začína boj o čas. Nájdu ďalšie zásoby a palivo, alebo vyhrá hlad a zima? Lenže, niekedy sa nad osudom nedá vyhrať.

Koniec prichádza prirodzene. Roztomilosť stranou, tento svet nie je priateľský. Raz príde ten čas, ten moment, kedy dievčatá dokončia svoju cestu. Rozhodujúca chvíľka meniaca celý svet. Tá chvíľa, kedy čitateľovi vybuchne mozog kvôli záplave pocitov. Jednoduchý príbeh s perfektným koncom. Viac niet čo dodať.

Recenzovaná verzia:

  • Séria: Girls‘ Last Tour (6 zväzkov)
  • Vydavateľstvo: Yen Press
  • Autor: Tsukumizu
  • Edícia: ebook
  • Jazyk: anglický
  • Počet strán:  160, 160, 162, 162, 162, 160
  • Rok vydania: 2017 – 2018
  • ISBN: 9780316470636, 9780316470650, 9780316470674, 9781975326111, 9781975329006, 9784107720603

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.