Aqua

Gundam
0 komentárov

Príbeh

Píše sa rok 2301 a Akari Mizunaši je práve na ceste za svojim veľkým snom. Stať sa undine, navigátorkou gondol na oceánmi zaliatom Marse, ktorý jeho obyvatelia nazývajú veľmi výstižne Aqua. Keď konečne na veľkej vesmírnej lodi pristane a vstúpi na vysnívanú a dlho očakávanú pôdu vodnej planéty, je nadšením celá bez seba, vdychujúc atmosféru svojho nového domova. A práve vtedy, zatiaľ čo čaká na niekoho, kto ju má prísť vyzdvihnúť, pred sebou uvidí podivnú bielu mačku, ktorá ju potichu a mierumilovne pozoruje spod veľkých očí…

Postavy

Mizunaši Akari – usilovná, priateľská a dychtivá stať sa undine, Akari pracuje na zlepšovaní svojej obratnosti so zachádzaním pádla na gondolách pod vedením svojej učiteľky Alicie a zároveň denno-denne objavuje o svojom novom domove nové a netušené veci…

Alicia – najlepšia undine na Aque a zároveň Akarina učiteľka pracuje pre firmu Aria a je veľmi milá a príjemná.

Aika – trochu vypočítavá Aika sa, podobne ako Akari, snaží stať undine, za čím stojí najmä jej obdiv a zbožňovanie Alicie.

Prezident Aria – podivná, nerozprávajúca ale veľmi priateľská, prítulná a komická, mačka z Marsu je podľa tradície prezidentom spoločnosti Aria.

Mangaka

Kozue AMANO sa narodil v roku 1974 v Saitame a jeho prvou oficiálnou mangou bol Roman Club (1995-1998, 6 zväzkov – zo života, nadprirodzeno), serializovaný v Shounen Gangan. Súbežne s prácou na tomto trojročnom projekte mu tiež vyšli dve jednorázovky, ktoré sa v Japonsku v roku 2004 dočkali nového vydania a to Mukuukai – Amano Kozue Tanpenšu 1 (1996 – komédia, dráma, romantika, nadprirodzeno) a Sora no Uta – Amano Kozue Tanpenshu 2 (1999 – komédia, dráma, fantasy, romantika, nadprirodzeno). Po dokončení týchto máng sa Kozue Amano začal venovať Aque a jej pokračovaniu Arii (2002, 9 zväzkov and 12 – komédia, sci-fi, zo života), ktoré sa bezo sporu stali jeho najznámejšími dielami. Manga Aria bola tiež  zanimovaná v Aria the ANIMATION (2005, 13 ep.) a má niekoľko pokračovaní.

Gundamov kútik

Aqua je, podľa môjho osobného názoru, veľmi dobrá aj keď krátka manga, ktorá však asi nebude pre každého, čoho dôvodom je práve jej celkové poňatie. Vodou zaliate staré budovy na bývalom Marse, gondoly, undiny a celá atmosféra vôbec, na vás dýcha neuveriteľným kľudom, pokojom a nezameniteľnou atmosférou talianskych Benátok, kde sa nevidené slnko blýska na vodnej hladine a mierny vánok jemne a osviežujúco pohládza odpočívajúcich pútnikov, plaviacich sa úzkymi kanálmi či otvorenými vodnými priestranstvami, po tvári. Akari a Aika, snažiace sa stať plnohodnotnými undinami, Alicia, ktorá na Akari dozerá, zábavný prezident Aria či prezidentka Hime vynikajúco zapadajú do tejto atmosféry a ich pomalý život ešte posilňuje a znásobuje mier, ktorý sa vám po prečítaní tohto krátkeho diela rozprestrie v duši ako jemné vlnky na hladine vodou zaliatych ulíc Aqui.

Kresba, aj keď zase nijako moc nad úroveň, tieto pocity iba ešte ďalej zosilňuje. Príjemne a sympaticky vykreslené postavy a scény sa prelínajú so zábavnejšími a zase sa pomaly prelievajú späť a svojím príjemným tempom vás ukolíšu do stavu oddychu, kde si iba vychutnáte príbeh, postavy a kresbu bez toho, aby vás vyrušilo hocičo iné…

Také je to plaviť sa po vode na ladných štíhlych gondolách. Plaviť sa ako undina po Aque. Preto ak si chcete dať na chvíľu oddych od zhonu, uponáhľanosti, či si iba po dlhšej dobe prečítať niečo upokojujúceho, skúste túto síce krátku, ale inak vynikajúcu mangu a pokiaľ sa vám zapáči, môžete stále siahnuť po jej pokračovaní, Arii.

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.