Arcana

Gundam
0 komentárov

Vynikajúci a skutočne nádherný dizajn postáv, nemenej vynikajúco spracované komediálne prvky a zaujímavý príbeh. Že neviete, o kom sa rozpráva? V tom prípade mi dovoľte predstaviť mangaku Jua Kotegawa. Autorku vynikajúcej Anne Freaks mangy, ktorú som tiež zrecenzoval, keďže sa jedná o moju najobľúbenejšiu mangu vôbec. A musím povedať, že aj keď Arcana nie je ani zďaleka tak šokujúca ako Anne Freaks, na kvalite rozhodne netrpí. Inak to koniec-koncov pri Jue Kotegawe a jej dielach ani byť nemôže.

Kenšó Murakami je policajným inšpektorom, ktorý spolu so svojim mladším kolegom Nakabajašim vyšetruje sériu bombových útokov na základných školách. A práve preto, že si tieto útoky vyžiadali už trinásť životov mladých žiakov, sledujú policajti každú malú stopu, na ktorú natrafia… A tú nájdu, aj keď vôbec nie malú. Tesne pred výbuchom najnovšej bomby totiž do postihnutej školy zavolá doktor z psychiatrického ústavu a varuje pred bombovým útokom. Keď sa s ním však Murakami a Nakabayaši prídu porozprávať, bude ich čakať veľké prekvapenie. Ten, kto doktora totiž v skutočnosti o útoku informoval, je jedna z jeho pacientiek.

Mladá Maki, ako bude neskôr pomenovaná, si nepamätá na nič zo svojej minulosti a polícia ju našla iba prednedávnom potulovať sa na ulici. Zdá sa však, aj keď tomu spočiatku Murakami ani Nakabayaši nechcú uveriť, že mladé dievča dokáže vidieť duchov a komunikovať s nimi, vďaka čomu sa dozvedela aj o bombe v škole. Iba napoly presvedčený Murakami však nemá na výber. S najnovším útokom sa počet obetí iba zvýšil. Preto sa rozhodne Maki vypočuť a s jej pomocou sa vydá zneškodniť ďalšiu bombu…

A s tým sa odštartuje príbeh, ktorý v sebe viaže všetko, čo má mať dobré oddychové čítanie. Početnejšie a vynikajúco spracované komediálne prvky. Mystiku, ktorá si však neberie servítky pred ústa a je sfarbená do červena krvou obetí zlých duchov. Lásku v podobe vzťahu medzi Murakamim a tichou Maki. No a nakoniec, skutočne vynikajúcu kresbu, prejavujúcu sa najmä prostredníctvom dizajnu postáv. Arcana Soul proste nie je čo vyčítať. Každá jedna jej zložka je spracovaná veľmi kvalitne a pri čítaní tejto krátkej mangy, čas akoby plynie sám od seba, či už budete sledovať nešikovnú interakciu Murakamiho a Maki, alebo pátranie po rôznych zločincoch, v ktorom budú zohrávať veľkú úlohu práve Makine nadprirodzené schopnosti. Naviac, ako sa patrí, sa príbeh ku koncu mierne dramatizuje, na scéne sa objavujú nové postavy a konečne dochádza k odpovedi na otázku, ktorá zostávala zahalená tajomstvom. Kto Maki v skutočnosti je?

Už sa asi budem opakovať, ale Arcana Soul je skutočne vynikajúca dve knižky dlhá manga, ktorá je samotným vzorom oddychového čítania. Všetko, čo potrebujete spraviť, je uvoľniť sa, nezaťažovať sa svetskými hlúposťami, ktoré vám práve znepríjemňujú život a ponoriť sa do zaujímavého príbehu. Môžete mi veriť, neoľutujete.

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.