Čarodejova nevěsta 6

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Letný slnovrat pomaly prichádza a spolu s ním aj Vianoce! Čise si začne lámať hlavu nad tým, čím vlastne Eliasa obdarovať. V jeho prípade je to veru ťažký oriešok, veď môže mať mocný čarodejník s lebkou namiesto hlavy nejaké prianie? Ak áno… aké a čo by sa mu tak mohlo páčiť?

Šiesta kniha sa opäť skladá z „dvoch“ častí. Prvá konečne upriami pozornosť na niekoho iného ako len Čise a Eliasa. Renfredova žiačka Alica sa síce v predchádzajúcich častiach už objavila, ale veľa sme o nej zatiaľ nedozvedeli. Tentokrát však dostáva úžasný priestor na to, aby nám o sebe čo-to porozprávala a my tak môžeme zistiť, že je oveľa sympatickejšia, ako sa nám pôvodne zdalo. I to, že má s Čise toho veľmi veľa spoločného. Nové kamarátske puto sa tak začne vyvíjať sľubne, vyzerá to tak, že bude i pevné, a čo je najdôležitejšie, nebude jediné! V druhej časti si Čise nájde ešte jednu kamarátku, tentokrát ale oveľa mladšiu, ktorej pomôže s hľadaním bračeka počas normálneho zimného dňa. Za jeho zmiznutím, samozrejme, nebude len detská nepozornosť…

Má pri šiestom zväzku stále zmysel spomínať prekrásne detailnú kresbu? Asi už ani nie. Aj keď, takýto detail vie stále milo prekvapiť. Niekedy sa totiž stáva, že viacdielnym sériám uberá na kráse práve ilustrácia. Tu je ale kresba stále veľmi pekne spracovaná a každá ďalšia obálka je vždy úchvatnejšia. A autorka k tomu všetkému vie aj dobre štylizovať svoje postavy, ktoré jednoducho nedokážu pôsobiť nudne. Práve naopak, každá má niečo do seba, vďaka čomu si ich zapamätáte. Preto nie je mätúce, keď postavy postupne pribúdajú – či už sú to ľudia alebo víly. U víl je to ešte pomerne jednoduché, majú nejaké tie nadprirodzené črty, ale dobre nakresliť obyčajného človeka, aby nepôsobil ako zemiak v kope ďalších zemiakov, je celkom oriešok. Často práve na tom padá výborný dej, keď čitateľ musí rozmýšľať, kto to vlastne je a kam osobu priradiť.

Postáv nám pribudlo, príbehovo ale stále veľmi nenapredujeme. Je jasné, že čas plynie, veď sme prešli už niekoľkými ročnými obdobiami. Pomaly sa začínajú kryštalizovať úklady určitých osôb, a dostávame prvú nápovedu, s kým sa Čise ešte v budúcnosti môže stretnúť, a zrejme nie v úplne dobrom slova zmysle. Je naozaj cítiť, že sa pomaly bude niečo veľké chystať. Preto je dobré, že prvých šesť kníh je skôr dejovo pomalších, opisnejších, vnímavejších či hĺbavejších. Môže za to aj Koré Jamazaki, ktorá nám svoj príbeh servíruje dôkladne, premyslene s otvorenými zadnými dvierkami pre poriadny character development, na ktorý by neskôr zrejme nebol čas.

Rozprávanie sa stáva plynulejším a svižnejším ako séria postupuje. V Japonsku je vydaných už 10 kníh a CREW Japoncom začína šliapať na päty. Tento rok ich určite doženieme. Čím ďalej sa séria zdá ako lepšia a lepšia, magický svet plný víl skrýva početné tajomstvá a prekvapenia, ktoré Čise postupne odhaľuje krok po krôčiku. A kým niektoré z nich sú neškodné, iné môžu životom Eliasovej žiačky ešte riadne zatriasť.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Čarodejova nevěsta (vychádzajúca séria)
  • Autor: Kore Jamazaki
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 188
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 9788074496455

Ďakujem vydavateľstvu CREW za recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.