Čarodejova nevěsta 8

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Stretnúť draka v reálnom živote môže byť snom mnohých. Čise patrí k tým vyvoleným, ktorí sa s dračími mláďatami mohli aj hrať a dokonca sa na nejakom aj zviezla. Jej posledná jazda ale neskončila šťastne. Síce sa jej podarilo nahnevaného draka z aukcie skrotiť a dostať pod kontrolu, cena bola priveľká. Prekliatie, ktoré na ňu drak zniesol sa nedá prelomiť len tak, čo viac, ohrozuje ju na živote. Elias niečo také odmieta a kuje vlastné plány, ako Čise zachrániť. A je mu jedno, či to niekoho bude niečo stáť.

Ôsmy zväzok pokrýva epizódy anime 20 až 22. Pomaly sa teda blížime k úseku, ktorým seriálová anime adaptácia zatiaľ končí. Teda do doby, kým príde druhá séria, ktorá už je podľa všetkého v produkcii. V tomto zväzku je vidieť, ako anime zmenilo alebo vynechalo niektoré scény, preto má táto manga vyššiu príbehovú hodnotu aj napriek tomu, že ste anime možno už videli. Veľmi vítaným aspektom je dôkladnejšie vysvetlenie medzi čarami a kúzlami a ich fungovaním.

Z krásnej pomalej rozprávky sme sa postupne dostali k emocionálnemu príbehu dievčaťa s nešťastnou minulosťou a nie príliš jasnou budúcnosťou, a stvorenia z tieňov, ktoré sa snaží pochopiť ľudskosť. Psychológia postáv  je čím ďalej lepšia, je tu vidieť prepracovaný vývoj charakterov. Svojimi rozhodnutiami či citmi sa ale nevyfarbí len naša hlavná dvojica Čise a Elias, ale aj rada vedľajších postáv. Tie naozaj nie sú len do počtu. Autorka ich nezanedbala a každá dostane svojím spôsobom nejaký ten panel či stránku, aby sme mali možnosť pochopiť aj ich. Spoznávanie seba samých sa prepletá s príbehovým celkom, ktorý sa začal v predošlej knihe.

Pokračujeme v temnejšej atmosfére. Objavujú sa pochybnosti aj malé iskričky nádeje. Tú prinášajú staré i nové postavy s rôznymi domnienkami či informáciami. Kliatba si vyberá svoju daň ako fyzicky tak aj mentálne. Čise sa možno drží, ale ako to vplýva na ostatných? Elias sa už nespočetne veľakrát zachoval sebecky, Lindel Čise berie skoro ako vnúča. Angelica, Ruth, či dokonca víla Aerial k Čise prirástli srdcom. Boj sa neodohráva len vo vnútri mladej Sleight Beggy, dôsledky rozhodnutí postihli aj iných.

Inak, všimli ste si, že Čise postupne rastú vlasy? Krásny malý detail, ktorý vám povie, že Koré Jamazaki si naozaj dáva na kresbe záležať. Ale i tak sa mi zdá, že detailných panelov o niečo ubudlo a ustúpilo sa k jednoduchším prechodom alebo čistej bielej. Záleží však hodne na scenérii, napríklad nábytok alebo kvety sú stále veľmi detailné. Za to schodisko či kartotéka vyzerajú jednoducho geometricky, bez poriadneho tieňovania. Je to síce nepatrný pokles kvality, keď sa však v kresbe vyžívate, môže vás to mierne sklamať.

Dámy a páni, blížime sa do finále! Ďalšia kniha uzavrie jednu kapitolu v živote tejto verzie krásky a zvieraťa. Už v novembri sa dočkáme prvého vyvrcholenia tejto zatiaľ nedokončenej série. Pretože viem, kam príbeh momentálne smeruje, veľmi sa na ďalšiu teším, a to hlavne na jej prvé stránky. Prečo, to už vám neprezradím, to by bol spoiler!

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Čarodejova nevěsta (vychádzajúca séria)
  • Autor: Kore Jamazaki
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 184
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 9788074497384

Ďakujem vydavateľstvu CREW za recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.