Coffee Shop

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Nakladateľstvo Zanir sa venuje netradičnému komiksu a mange, čo dokazuje aj jeho súčasný repertoár vydaných diel. Z tých sme vám zatiaľ priniesli recenzie na mangu o princeznej, ktorá musela zachrániť princa, Amaltea, princezna šermířka a príbeh spred miliónov rokov, kde sme putovali s dinosaurami.

Karla Díaz vytvorila pomerne jednoduchý krátky romantický príbeh, ktorého základňou je jedna zvláštna kaviareň. Pre mladých mužov, ktorí majú problém s interakciou s opačným pohlavím je to vyslovene raj. Coffee Shop je lukratívny podnik, do ktorého sa dá dostať len so špeciálnou pozvánkou. Ramiro takúto pozvánku má a využije ju, aby sa zbavil svojej traumy z dievčat. Všetky servírky v Coffee Shope sú krásky pripravené pomôcť svojim klientom. Lucia sa práve pripravuje na svojho prvého klienta, ktorým bude práve Ramiro. Zo začiatku namyslená ale zistí, že Ramiro bude tvrdší oriešok ako si myslela. Dokáže mu pomôcť?

Coffee Shop je jednozväzková manga. Dej je naozaj jednoduchý a priamočiary s predom daným výsledkom. Cieľ je naučiť Ramira nebáť sa v prítomnosti slečny. Toto je celá premisa a teda netreba očakávať nič iné. Preto je príbeh ľahko predvídateľný. Autorka však stále zvládla mierne zamiešať karty neočakávaným odhalením, ktoré deju pomôžu k niečomu lepšiemu ako len naozaj šedému priemeru. Na konci je dokonca zaujímavý zvrat udalostí, takže manga nebude nudiť a možno aj prekvapí. Bohužiaľ, jedna knižka nedáva dostatočný priestor pre postupné rozvíjanie charakteru postáv, preto ich vývoj je trochu urýchlený.

Kresba je veľmi príjemná aj napriek typickému čierno-bielemu štýlu som si všetko predstavovala v sladších farbách. Pekné a výstižné sú aj výrazy postáv. Vďaka tým pôsobia živo a vôbec nie umelo. Často sú aj komické a nenechajú vás čítať bez smiechu. Kresba je tou silnejšou stránkou knihy, používa čisté ťahy a linky. Dobrou správou je, že Karla Díaz nezabudla ani na pozadia, ktoré často autori riešia jednoduchými prechodmi, aby si uľahčili prácu.

Mangu zachraňuje kresba, dej je bohužiaľ vzhľadom na svoj rozsah slabší. I tak mi však dokázala manga spestriť cestu vlakom z Animefestu a zabavila ma. Je to proste oddychová príjemná jednohubka, ktorá sa ľahko číta a je naozaj ideálna do teplých slnečných dní pri drinku či ľadovej drti so zákuskom.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: Zanir
  • Autor: Karla Díaz
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 184
  • Rozmer: 210 x 148 mm
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 978-80-907476-4-7

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.