Muž podpálil Kyoto Animation. Zomrelo 33 ľudí.

Otaku Nest
0 komentárov

41 ročný muž vtrhol do anime štúdia, zakričal „Zomrite!“, následne rozlial horľavú látku a zapálil. Keďže v štúdiu bolo množstvo papiera a iného horľavého materiálu, oheň sa začal veľmi rýchlo šíriť a zachvátil väčšiu časť budovy. Podľa japonských médií požiar pravdepodobne vznikol pri východe z budovy, takže pracovníci museli hľadať iné spôsoby, ako sa z budovy dostať.

Pri tomto útoku zomrelo 33 ľudí a ďalších 36 ľudí bolo ťažko až ľahko zranených vrátane útočníka, ktorý bol prevezený do nemocnice s popáleninami nôh a rúk. Polícia síce motív zatiaľ nezverejnila, avšak podľa svedka bol muž počas zatýkania agresívny a hovoril, že mu zobrali niečo, čo patrilo jemu.

Kyoto Animation známe aj pod skratkou KyoAni vzniklo v roku 1981 a preslávilo sa titulmi ako Air (2005), Clannad (2007), The Melancholy of Haruhi Suzumiya (2006), Lucky Star (2007), K-On! (2009), Ničidžó (2011), Miss Kobayashi’s Dragon Maid (2017) a množstvom iných. Podľa japonských médií sa jedná o najhorší požiar za posledných 18 rokov.

Anime fanúšikovia po celom svete tiež zostali v šoku. Po sociálnych sieťach neskrývajú svoje rozhorčenie a smútok. Len niekoľko hodín po incidente sa rozbehlo viacero zbierok na pomoc pozostalým a obnovu štúdia. Zbierka prostredníctvom gofundme.com už dávno presiahla cieľovú sumu 750 000 dolárov a v tomto momente sa blíži k jednému miliónu.

Letecká fotka z 18. júla 2019, keď budova štúdia zhorela. Minimálne 24 ľudí bolo pohrešovaných. (Fotka JIJI PRESS / JIJI PRESS / AFP)

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.