Golden Boy

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

„Volám sa Oe Kintaro. Mám 25 rokov. Som ústretový, pracovitý brigádnik…

Medzi milovníkmi etči komédií je toto anime veľmi známe a nemáme sa čomu čudovať. Skúste si tento kúsok pozrieť aj vy a zistíte prečo.

Kintaro Oe cestuje po Japonsku na svojom bicykli. Jeho hlavným cieľom je učenie a zbieranie skúseností. Bohužiaľ to tak v anime vôbec nevyzerá. Tušíte prečo? Ak si myslíte, že Kintaro letí na každé pekné dievča ako každý správny úchyl, tak ste si mysleli správne.

Anime začínajúce pomerne klasicky: hlavná postava sa nám v každej epizóde predstaví a nájde si prácu ako brigádnik. Poctivo si zapisuje všetky poznatky a snaží sa vsiaknuť čo najviac skúseností ako špongia. Nič zaujímavé… Avšak, ak sa niekto začne túliť k záchodu, na ktorom predtým sedelo pekné dievča, alebo jazdí na bicykli rýchlejšie ako motorka, nezdalo by sa vám to prinajmenšom… divné?

Dej tu prakticky nie je, epizódy na seba príliš nenadväzujú. Kintaro mení brigády ako ponožky, takže je tu veľká obmena charakterov a za tých 6 dielov to urobí docela počet. Legendárnymi sú neuveriteľne vtipné scény, pri ktorých sa naozaj zasmejete so slzami v očiach lapajúc dych. Veľký dôraz sa tu kladie na vzhľad všetkých žien. Všetky sú veľmi pekné, takže Kintaro sa má za čím obzerať. I keď sa vám práve Kintaro teraz zdá ako obyčajný úchyl, je to veľký dobrák. V každej epizóde niekomu pomôže.

Pretože je Golden Boy staršie anime, animácia je trochu zastaraná, ale má svoje čaro, rovnako ako každé staršie anime. Hudba nie je zlá, opening mám veľmi rada, ale netvorí hlavnú zložku anime, takže nič čo by ste si len tak pohmkávali.

Musím uznať, že autori majú naozaj výbornú fantáziu a zrejme i skúsenosti so ženami. Ale neradila by som brať si z Kintara a jeho situácií príklad. Predsa len, anime je anime…

Japonský názov: Golden Boy
Anglický názov: Golden Boy
Počet epizód: 6 (OVA)
Rok vydania v Japonsku: 1995 – 1996

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.