Gravitation

TajQa
0 komentárov

Každý z nás má sen. Sen, ktorý chce premeniť na skutočnosť. Niekto chce byť úspešný podnikateľ, herec alebo mu stačí mať šťastný život. Jeden sen má aj Šindó Šuichi. Od malička chcel byť známy spevák ako jeho idol Sakuma Rjúiči. Kvôli tomuto snu založí so svojim dlhodobým kamarátom, Nakanom Hirošim, ktorého prezýva Hiro, skupinu Bad Luck.

Všetko ide ako po masle. Skupina sa má stretnúť s významným prezidentom vydavateľskej firmy NG, lenže večer pred stretnutím sa Šuiči cestou domov zastaví v parku, aby našiel inšpiráciu na dokončenie svojej novej piesne.

Keďže osud je nepredvídateľný, stane sa niečo, čo zmení život nielen Šuičimu. Z ničoho nič sa zdvihne vietor a odfúkne nedokončenú pieseň preč. Našťastie je v parku ešte niekto, kto ju zachytí. Slávny románopisec ľúbostných noviel, Eiri Juki, po prečítaní povie:

Juki: To je tvoj text?
Šuiči: Ah… áno.
Juki:  Napísaný horšie ako žiakom základnej školy. Bez nadania by si nemal písať žiadne ľúbostné piesne. Nemáš žiadny talent. Vzdaj to!

Po týchto slovách Šuiči stratí odvahu písať, ale jeho kamarát Hiro ho presvedčí o opaku. Po tom, ako spolu s Hirom uvidia interview v televízii, zistí, ako sa záhadný muž z parku volá a rozhodne sa ísť za ním, aby sa s ním porozprával. Lenže tam sa stanie niečo, čo nikto nečakal. Z Jukiho domu vyjde žena, ktorá sa s Jukim hádala. Keď zazrie Šuičiho, prestane rozprávať a spýta sa, kto to je. Juki jej odpovie tým, že Šuičiho objíme a povie, že je to jeho nový priateľ.

Aký je vlastne vzťah dvoch mužov, ktorí sa poznajú len dva dni? Povedal to Juki, len aby žena, ktorá je mimochodom jeho sestra, odišla a nechala ho tak, alebo to myslel vážne?

Šindó Šuiči – mladý, devätnásť ročný chalan, spevák a spoluzakladateľ skupiny Bad Luck, ktorý dodáva svojej kapele veľa energie. Až pokým nezahorí láskou k Jukimu. Veľmi rád rozpráva a niekedy aj vie, čo má povedať, a kedy sa ospravedlniť.

Eiri Juki – slávny románopisec, ktorý má nekonečne veľa fanyniek. Len ako skoro každá slávna osobnosť, aj on má svoju temnú minulosť. Nemá rád otravných ľudí s plno otázkami. Lenže po nejakom čase sa mení na človeka s citmi a dobrým srdcom.

Nakano Hiroši – kamarát Šuičiho, ktorý stále stojí za Šuičim a podporuje ho. V kapele Bad Luck je gitarista, ktorý má úžasné sóla. Keďže vidí ako Šuiči miluje Jukiho, prenechá ho jemu a po čase aj on nájde svoju lásku, o ktorú bude musieť trochu bojovať.

Seguči Tóma – hlava podniku NG. Skupine Bad Luck pomáha sa dostať na vrchol rebríčkov. Lenže keď sa neskôr dozvie, aký je vzťah medzi Jukim a Šuičim, okamžite zakročí. Je to manžel Jukiho sestry Miki a Jukiho dobrý priateľ, ktorý pozná jeho minulosť.

Seguči Mika – Tómova manželka a Jukiho sestra. Je rovnako chladná ako jej brat, ale niekedy preukáže aj ľudské vlastnosti. Veľmi sa bojí o svojho brata, a preto ho neustále kontroluje.

Sakuma Rjúiči – famózny spevák a zároveň idol hlavného hrdinu, Šuičiho. Obaja majú rovnakú povahu, a preto, keď raz na koncerte spolu zaspievajú jednu pesničku, sa stanú kamarátmi.

Josuke Sakanoue, Kinja Kotani a Mad Soldiers sú autormi piesní, ktoré sa v anime Gravitation vyskytujú. V Japonsku sú dosť známi a svoje songy teraz použili v tomto anime. Dodali mu čaro, ktoré vystihuje chvíle romantické, veselé ale aj smutné. K tomu, aby to bolo čo najlepšie, prispeli aj gitarista Keniči Ito a Kappei Jamaguči.

Mne osobne sa na tomto anime páčilo asi to, že láska môže zastihnúť hocikoho a hocikde. Ako aj v reálnom živote, nikto nikdy nevie, čo sa kedy stane. V Gravitation to bolo síce trochu prikreslené, lebo ktorý muž by dal len tak z ničoho nič pusu inému mužovi, ale okrem toho to bolo veľmi pekné. Juki sa postaral svojim správaním o napätie a svojou minulosťou tomu dal bodku. A zase Šuiči prekypoval radosťou, šťastím ale aj trápením. Nebyť jeho tak je toto anime dosť nudné.

Nikto asi neopíše anime tak, ako by chcel, ale aspoň niečo sa priblížiť dá. Takže pokiaľ nemáte čo robiť a chcete sa poriadne a od srdca zasmiať, zažiť jemné napätie a možno si aj trochu poplakať, tak Gravitation je na to ako stvorené.

Japonský názov: グラビテーション
Anglický prepis: Gurabiteeshon
Anglický názov: Gravitation
Počet epizód: 13 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 2000 – 2001

Zdroj: archív gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.