Himiko-den: Renge – Gaun no Šó

Gundam
0 komentárov

Oh! Great je značne netradičné a ľahko zapamätateľné meno, ktoré určite nebude priaznivcom šónen bojoviek neznáme. Autor máng Tendžó Tenge a Air Gear, ktoré boli obe zanimované, sa svojim unikátnym štýlom, mixujúcim vynikajúcu akciu s výraznými etči prvkami a veľmi peknou kresbou (najmä keď dôjde na ženské krivky ;p), vyniesol na vrchol ecchi bojoviek ako takých a s jeho menom sa určite každý priaznivec mangy a anime skôr či neskôr stretne. A práve teraz mám tú… hmm… česť, predstaviť vám dielo, ktoré by tí, čo Ógure Ito (pravé meno mangaku, ktoré sa v japončine vyslovuje ako Oh! Great – preto ta prezývka) nepoznajú, asi čítať nemali.

Dôvodom prečo Oh! Great napísal túto krátku mangu je, že to bol práve on, kto vytváral dizajn postáv pre pôvodnú rovnomennú PS hru a jej tvorcovia chceli, aby sa táto preklenula na viacero rôznych médií. Preto začiatkom roku 1999 vyšla nielen samotná hra, ale zároveň s ňou aj anime a manga. Hneď však treba povedať, pre tých, ktorí či už hrali hru, alebo videli anime, že Himiko-Den manga je od oboch značne odlišná, vyvedená v štýle Oh! Greata.

O čom je teda krátka jedna knižka? Príbeh je veľmi prostý, jednoduchý a povedome známy. Kutani bolo meno hrdinu, ktorý v dávnej minulosti zapečatil bránu vedúcu k domovu Dark Clanu, krvilačných démonov, obetujúc svoj život za bezpečie ľudstva. O niekoľko tisíc rokov neskôr, v našom normálnom svete, existuje chlapec s takým istým menom a podobným osudom. To však Kutani Jaru vôbec netuší a iba si užíva svoj školský život spolu so svojou priateľkou Himiko. Dievčaťom, ktoré jej adoptívni rodičia našli jedného dňa pred svojim domom, a ktoré nemusí byť tým, čím sa zdá byť…

Himiko-Den je manga krátka a s pomerne otrieskaným príbehom, čo však koniec-koncov v jednom zväzku dlhom diele nie je žiadnym problémom. Ako sa na Oh! Greata patrí, na rozpätí šiestich kapitol sa dočkáte dosť akcie a pekných ženských kriviek v dobrej tradícií unikátneho štýlu tohto mangaka. Aj napriek tomuto všetkému je však Himiko-Den, podľa môjho osobného názoru, manga kvality veľmi pochybnej. V prvom rade trpí tým, že je dlhá iba jeden zväzok, takže dej pôsobí až príliš unáhlene, chaoticky a vyznieva do prázdna. To by samo o sebe nebolo až také zlé, keďže Himiko-Den spadá predsa len pod čisto oddychové čítanie, takže vysokú úroveň očakávať netreba. Avšak čo už vadí celkom jednoznačne, je kresba, ktorá miestami pôsobí dosť odfláknuto a celkovo miera jej kvality nie je niečo, čo by som od očakával Oh! Greata.

Himiko-Den je proste a jednoducho krátka manga, po ktorej môžu fanúšikovia Oh! Greata siahnuť a užiť si trochu jeho štýlu, avšak inak je to dielo, ktoré za moc nestojí.

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.