Hoši no koe

SATAS
0 komentárov

Čo je to láska? Je to len dočasné pomätenie alebo je to niečo viac? Čo vtedy, keď človek stretne niekoho, kto sa mu páči, vidí len jeho/ju a zrazu sa mu zdá, že celý život čakal len na ňu/neho a v jeho/jej prítomnosti sa zdá byť všetko bezpredmetné? Keď je toto všetko opätované, vtedy človek naozaj môže prežiť pravú lásku.

Často sa stáva, že z priateľstva vznikne láska, ale človek si to celkom neuvedomuje. To, čo nás v každodennom živote neustále tlačí dopredu, je snaha niečo dokázať, spraviť alebo len na niečo čakať. A tak sa môže stať, že sa človek môže zle rozhodnúť. Keď si človek uvedomí svoju chybu, býva často už neskoro.

Príbeh Hoši no koe predstavuje príbeh dvoch zamilovaných ľudí, ktorých cesty sa nenávratne rozišli. Noboru sa rozhodol ďalej študovať, ale Nagamine sa rozhodla vstúpiť do flotily, ktorá mala jediný účel, nájsť a zničiť Tarsianov.

V roku 2039 bol vyslaný na Mars robot, ktorý bol následne zničený mimozemskou formou života. Pravdaže ľudstvo sa vo svojej úbohosti rozhodlo túto rasu zničiť. V ruinách na Marse sa podarilo získať technológiu, ktorá umožňovala cestovať rýchlosťou svetla. To bola posledná vec, čo ľudstvu chýbala pri cestovaní vesmírom a hlavne pre nájdenie Tarsianov. Nagamine bola vybratá ako pilot Tracera. Takže po dokončení školy išla, ako regrút s flotilou, zničiť Tarsianov.

Hoši no koe ponúka pekný príbeh, ale k tomu, aby si ho človek dobre vychutnal, je potrebné ho spojiť s kvalitnou animáciou a zvukom. Animácia sa podarila na výbornú, lebo skoro celá je tvorená CG renderingom a ručne maľovanými pozadiami. Treba však uznať, že animácie postáv mohli byť o trochu viac lepšie hlavne v oblasti tváre. Avšak k vyjadreniu tohto príbehu sa hodí presne táto animácia a teraz by som si to inak nevedel predstaviť.

Hudba je hneď po príbehu najsilnejšou vlastnosťou Hoši no koe. Pekné pomalé a ladné melódie dodávajú tú správnu atmosféru a rozhodne sa oplatí zohnať si soundtrack, lebo k odpočinku sa hodí najlepšie. Hlavne, keď si pri jej počúvaní spomeniete na rôzne situácie z tohto anime. Taktiež ozvučenie rôznych situácii boja je na veľmi vysokej úrovni a neraz sa zľaknete.
Celkovo by som Hoši no koe označil za majstrovské dielo, pri ktorom rozhodne budete prežívať osud hlavných hrdinov a určite na konci si uvedomíte, čo je to láska a povinnosť. Rozhodne toto anime odporúčam pozrieť aj odporcom anime.

… „čo je láska ?“ …. „je to niečo, čo prinúti dvoch ľudí zabudnúť na svet a všetko okolo a žijú vo svojom vlastnom svete, kde je všetko nádherné.“

Japonský názov: ほしのこえ
Anglický prepis: Hoshi no Koe
Anglický názov: Voices of a Distant Star
Počet epizód: 1 (OVA)
Rok vydania v Japonsku: 2002

Zdroj: archív animedream.sk, pôvodne uverejnené 17. októbra 2006

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.