Královská Hra 3

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Keď som sa o tejto mange prvýkrát dozvedela, lietala mi v hlave otázka, ako chce autor prezentovať Battle Royal žáner len v piatich knihách. Odpoveď sa naskytla práve v treťom zväzku, proste tu prišiel dejový zvrat, ktorý všetko zrýchlil. Jednoducho povedané, prečo sa piplať so všetkými spolužiakmi, keď sa to dá vyriešiť vo veľkom a naraz?

Příkaz 9
Číslo 12 Nobuaki Kanazawa
Přijď o to, co je ti drahé.

–END–

Preživších žiakov je stále menej, úlohy sú naopak čím ďalej ťažšie. Horory, ktoré účastníkov pri nesplnení čakajú lomcujú nervami každému z nich. Sme za polovicou príbehu a autor začína odhaľovať niektoré záhady. Je kráľ naozaj jeden zo spolužiakov? Kto je legendárny hráč Kamihate? Je brutálna Kráľovská hra naozaj jedinečná? Dokonca to vyzerá, že má svoje pravidlá a ich porušenie sa trestá… pochopiteľne nie veľmi príjemnou cestou.

Naďalej tu ostáva istá nerealistickosť prostredia. Ľudia ignorujú kričiaceho chlapca na ulici, resp. aby som bola presnejšia, ulice sú všeobecne veľmi prázdne mimo našich školákov. Polícia je spomínaná maximálne slovne, ani rodičia hlavného protagonistu tu nie sú. Je to ako keby ste spravili Battle Royale pre potreby deja na odľahlom mieste, aby ste sa týmito nežiaducimi elementami nemuseli zaoberať. Pre dôveryhodnosť zase bolo jednoduchšie príbeh zasadiť do mestskej školy, nič ale nemení na tom, že dej je ako vytrhnutý z reality. Ako keby sa Kráľovská hra odohrávala v nejakej bubline, cez ktorú ostatní okolo nevidia.

Příkaz 11
Všem ze třídy.
Neprovádějte v Královské hře nic, co není nezbytné. 

Spôsoby smrti aj samotných trestov sú čím ďalej tým viac zaujímavejšie a tajomnejšie. Ako to Kráľ dokáže vôbec netušíme. Prvok fantastiky a tajomna je dôvod, ktorý vás bude poháňať v tejto sérii ďalej. Autor nečaká na úplný koniec s odhaľovaním niektorých otázok a tak u tretej časti získavame spolu s postavami niektoré dôležité poznatky. Práve vďaka tomu mangu neodložíte a čítate ďalej aj napriek jej chybám.

Na konci nás čaká cliffhanger, šokujúce odhalenie, čo sa dalo očakávať. Určite ale nebudete vedieť čo postavy odhalia a aj preto je tu dôvod sa tešiť na štvrtú knihu. Ostáva dúfať, že autor poskytne odpovede na všetky otázky, ktoré sa nakopili v našich hlavách. Neostáva tak nič iné, len fandiť vašim obľúbeným postavám, aby to prežili a ideálne v celku.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Královská hra (5 zväzkov)
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 164
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2020
  • ISBN: 9788074498053

Ďakujeme vydavateľstvu CREW za recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.