Kemono Friends: Epizóda 1

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Keď som prvý krát videla upútavku na toto anime niekde v októbri alebo novembri, chcela som si Kemono Friends pozrieť. A bodaj by nie, upútavka mala len pol minúty, ukázala skôr krajinu a jednu jedinú postavu. Roztomilé dievča s vysokými ušami a chvostom – servala. Kawaii faktor tu bol vysoký a vizuály pôsobili veľmi prívetivo. Hovorila som si: „Čo sa na tomto dá pokaziť? Je to tak kawaii až je to rakovinotvorné, ale prečo nie?“ To som ešte netušila, ako strašne som sa mýlila…

Kde vlastne začať? Nejaké milučké dievčatko so širáčikom sa prechádza savanou. To zbadá serval, iné milučké dievčatko, ktoré je zároveň aj zvieratkom. „Potravu“ si chytí, len preto aby povedala, že miluje hru na lovca a korisť. A v tom si serval, ktorý sa mimochodom jednoducho volá serval, uvedomí, že nevie čo za zviera naša hlavná hrdinka je. Tá si vraj nič nepamätá a nevie ako sa do Džapari parku, ako sa táto lokácia volá, dostala. Dostane tak meno podľa svojho batohu – Kaban. Serval sa rozhodne, že svoju novú kamarátku odvedie do knižnice, aby zistila čo za zviera vlastne je. Mimochodom, očividne každé zviera a iná bytosť je kamarát. Teda okrem modrých nebezpečných kreatúr nazývaných Cerulean. Odkiaľ sú a čo sú, prečo útočia na ostatných samozrejme nevieme, netuším či sa to aj v ďalších epizódach vôbec vysvetlí.

Prvá vec, čo vám bude byť do očí je odfláknutá animácia. Kým síce vizuálne vyzerá veľmi pekne, pohyby samotných postáv sú hrozné. Otáčajú sa neprirodzene, v jednej chvíli je doslova vidieť, ako postava levituje a posúva sa sama pri behu, keď serval drží v ruke prvýkrát v živote batoh, tak pôsobí roboticky a podobné záležitosti. Mohli si dať na pohyboch viac záležať, veď aj fanúšikovské videá vocaloidov na YouTube majú oveľa, oveľa lepšie zanimované pohyby.

Počas epizódy je aj „dokumentárna“ vsuvka. V úvodzovkách preto, že namiesto reálneho servala, čo by malo aspoň nejakú edukačnú hodnotu, tam proste sedí serval-dievča a hovorí veci typu: „majú veľké uši, takže veľmi dobre počujú“…  Dokopy sa toho vlastne veľa nedozvieme. V tomto momente som si aj kontrolovala samotnú vekovú hranicu, keďže som mala veľmi silný pocit, že táto vec je alternatívou pre teletubbies a iné podobné veci pre najmenších. To ma ešte len oblial studený pot, keď táto vec má byť 12+! A potom že neblbneme. Veď toto je čistý gumovač mozgu.

Z nejakého dôvodu sú všetky zvieratá v podobe ľudí, a to dievčat. Chlapec? Také tu nepoznáme. Kemono Friends je akurát perfektný materiál pre osamelých otaku, ktorí hľadajú nový materiál pre ich kawaii chúťky. Mimochodom, v prvej epizóde sú len dve zvieratá, serval a hroch. U ktorého som podľa vzhľadu neverila že to je hroch, vôbec sa nepodobá. Inak je to neskutočne prázdne anime. Neviem aký tu bol rozpočet, ale asi aj školské projekty ho majú vyšší.

Ďalším kameňom úrazu je dabing. Kým hlavná dievčina a hroch znejú ešte fajn, serval je neprirodzený. Miestami je veľmi nútená. Zistila som, že ju hrá Juka Ozaki, úplný nováčik v tomto smere. Hlas má pekný, tak dúfam že sa časom zlepší. Jej „mňau mňau mňau mňau mňaaaau!“ mi ale dobre liezlo na nervy. To je však už vec tvorcov a nie jej, že tam vložili takýto prvok.

Aby som to zhrnula, už dlho som nevidela takúto katastrofu. Hneď po prvej epizóde som celé anime „skartovala do koša“ a tak skoro, ak vôbec, sa k tomu nevrátim. Neskutočná nuda, za celých 20 minút žiadny dej, len prechádzanie sa a dva „akože súboje“. A pocit, že pozeráte niečo pre dvojročné deti….

Japonský názov: けものフレンズ
Anglický prepis: Kemono Furenzu
Anglický názov: Kemono Friends
Počet epizód: 12 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 2017

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.