Mládí na hřišti 2: Normální holka

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Taiki sa musí podrobiť prísnemu tréningu. Čaká ho štvorhra v okresnom kole a je v páre s Harjúom. Rozdiel v zručnosti je priepastný. Keď začne dozrievať prvé sladké ovocie úsilia, objaví sa na scéne rival usilujúci o Činacu. Stávka je jasná, musí vyhrať. Odmenou môže byť rande, ale keď prehrá, môže o Činacu začať usilovať niekto iný.

Netradične pomalá športová manga prekypuje nevinnosťou a prvými láskami. Na scénu sa dostáva aj Hina, Taikiho kamarátka a gymnastický talent. Sebavedomá a talentovaná Hina nenecháva nič na náhode. Trénuje tvrdo, pričom nezanedbáva ani kamarátov. Nespútaný živel a pozitívna osôbka v jednom podporuje Taikiho aj Činacu v ich snahách. Ale aj ona si pomaly začína uvedomovať, že prechováva určité city. Realizácia ju mierne vykoľají, dokáže vyhrať aj v súťaži mimo telocvične?

Mládí na hřišti je skvelou mangou, pretože aj keď je hlavnou postavou chlapec a jedná sa o mangu spadajúcu do demografie šónen, nezanedbáva svoje hrdinky. Obe, ako Činacu tak Hina, sú komplexné postavy. Majú ašpirácie, dokážu rozhodovať samé za seba a tiež pomáhať okoliu.

Prekvapí aj Taikiho sok, Harjú. Keď za ním príde spolužiak, že chce telefónne číslo na Činacu, namočí Taikiho do nechcenej stávky. Podmieni to však tým, že so zdieľaním čísla musí Činacu súhlasiť – jasná známka rešpektovania súkromia spolužiačky.

Trocha drámy, trocha romantiky, nejaká komédia a štipka akcie. Fajnový žánrový mix v kombinácii s veľmi peknou kresbou vytvára kvalitné čítanie. Dej sa začína hýbať vpred, síce je na bežné pomery stále pomalý. Nejedná sa však o žiadnu vadu, pretože ťahúňom sú postavy. Keby príbeh napredoval rýchlejšie, hrdinovia by nedostali toľko priestoru a z Mládí na hřišti by sa stala ďalšia radová manga. Kúzlo série je skryté práve v tom pomalom tempe a sympatických postavách.

Zatiaľ sa vôbec nedá odhadnúť, ako sa príbeh bude vyvíjať. Vytvorí sa časom ľúbostný trojuholník, alebo má autor úplne iný zámer? Budeme sa musieť nechať prekvapiť.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Mládí na hřišti (vychádzajúca séria)
  • Autor: Kódži Miura
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 196
  • Rozmer: 128 x 182 mm
  • Rok vydania: 2024
  • ISBN: 978-80-7679-494-8

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.