Muzeum 2

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Detektív Hisaši Sawamura zúri. Sériový vrah dostal jeho manželku aj syna. Sawamuru tak zožiera strach, ale aj výčitky. Keby rodinu tak nezanedbával, možno by to bolo všetko inak. A možno nie. Polícia nie je dostatočne rýchla, takže berie záležitosť do vlastných rúk. Vyzbrojený vedomosťami, inštinktom a neuveriteľným hnevom sa rozhodne pokračovať v pátraní na vlastnú päsť. Dostane žabieho muža, alebo sa stane ďalším exponátom morbídnej galérie?

Druhý diel priamo nadväzuje na jednotku, ale tón sa úplne mení. Z melancholického hororu navodzujúceho nervozitu, v ktorom mačka naháňa myš, sa stane opak. Lovec sa stáva loveným. Sawamura za svoju unáhlenosť doplatí…  Pokračovanie tak dostáva komorný nádych, kedy sa väčšina príbehu udeje v jednej miestnosti, podobne ako v hororovom filme SAW.

Detektív je presvedčený, že vraha dopadne. Vrah je ale rovnako slizký ako žaba. Aj keď ho má na dosah, prekĺzne mu pomedzi prsty. Miesto toho sa sám lapí do pasce. Musí využiť svoj dôvtip, aby našiel cestu von. Unáhlenosť sa mu nevyplatila, ale možno ho zachráni vlastná tvrdohlavosť. Poskladá všetky dieliky, aby stihol zachrániť svoju rodinu aj seba?

Kresba je tentokrát menej detailná. Môže za to zvolené prostredie – schválne čistá miestnosť, v ktorej sa udeje väčšina deja, ale ani policajná stanica či nemocnica nie sú veľmi dekorované budovy. Viac než kresba je teraz dôležitá atmosféra a otázky, ktoré celé toto divadlo vytvorilo. Prečo je vrah takým monštrom? A je hlavný hrdina vôbec dobrým človekom? A mnoho, mnoho iných otáznikov bude vŕtať v hlave každému, kto sa rozhodne Muzeum 2 čítať.

Pokračovanie je stále dobré, ale klasicky ako to u krátkych vecí býva, nie je tak dobré ako prvý diel. Je to medzník medzi silným začiatkom príbehu a vyvrcholením finále. Uvidíme, ako sa príbeh rozuzlí. Dostane Sawamura vraha, alebo dostane vrah jeho? Je tam ešte iná premenná, o ktorej nevieme? Uvidíme v poslednom zväzku.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Muzeum (3 zväzky)
  • Autor: Rjósuke Tomoe
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 240
  • Rozmer: 128 x 182 mm
  • Rok vydania: 2023
  • ISBN: 9788076794535

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.