Noir

Gundam
0 komentárov

Noir, meno, ktorého korene siahajú k smrti…
dve ženy, ktoré rozhodujú o živote a smrti…
čierne ruky v zelenej záhrade chrániace náš mier.

Ľudí môžu v živote napĺňať rôzne aktivity. Môžu pracovať v hocijakom obore. Môžu byť robotníkmi, učiteľmi, bankármi a iným ich podobným. Pravdaže toto sú práce, ktoré sú spoločnosťou brané ako správne. Ich opakom sú zlodeji alebo vrahovia. Pravdaže vždy záleží od uhla pohľadu.

Človek v živote spravil alebo zažil veľa vecí, pekných i nepekných. Vždy sa snaží prežiť a mať sa čo najlepšie. Chce mať všetko pod kontrolou. Ak si ale človek myslí, že je toho schopný, je vyvedený z omylu.

Mireille Bouquet žije dvojím životom. Navonok sa spoločnosti ukazuje ako normálny radový občan, ale jej práca je o inom. Vlastní kanceláriu, ktorá sa stará o nepríjemné osoby. Pracuje sama a s maximálnou úspešnosťou. Svoj život žije nenápadne, až pokým nedostane zvláštny mail. Istá osoba chce s ňou oživiť minulosť. Kirika Júmura je mladé dievča, ktoré si zo dňa na deň nepamätá samú seba. Má u seba zbraň, preukaz a hodiny, ktoré hrajú dookola smutnú melódiu. Neskôr sa ukáže táto melódia z hodín kľúčom k ich minulosti.

Príbeh sa odohráva hlavne vo Francúzku, kde Mireille a Kirika žijú. Ich spoločný hon za ich minulosťou sa môže rozbehnúť. Zo začiatku sú to síce len malé práce, ale keď narazia na stopu tajnej skupiny Soldats, všetko sa začína meniť. Zistia, že vraždy nie sú objednávané, aby ich splnili, ale aby zomreli pri ich vykonávaní.

Seriál Noir sa vyznačuje veľmi silným príbehom a perfektnou hudbou, ktorá hlavne v akčných pasážach nádherne dotvára prostredie. Príbeh pekne postupuje a pomaly ukazuje celú podstatu ohľadom mena Noir. Ale hlavným ťažiskom je rozhodovanie postáv. Nie je tu priamo zobrazené dobro a zlo. Nie každý, kto má zomrieť, si to zaslúži, a preto je každé rozhodnutie čoraz ťažšie. – Zaslúži si zomrieť človek, ktorý v živote musel plniť rozkazy a len zabíjať nevinných ľudí, keď potom po zvyšok života nezištne pomáhal iným? –.

Noir je nutnosťou pre každého fanúšika kvalitného a zamotaného príbehu, na konci ktorého nie je nič iné, než utrpenie. Taktiež je v tomto seriáli jedno prekvapenie, objaví sa tu človek pôvodom z Československa.

Japonský názov: ノワール
Anglický názov: Noir
Počet epizód: 26 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 2001

Zdroj: archív animedream.sk, pôvodne uverejnené 18. októbra 2006

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.