Njanko Days

Joey
0 komentárov

Konagai Tomoko je prvý rok na strednej škole a vďaka jej hanblivosti si nedokáže nájsť žiadnych priateľov. Preto väčšinu svojho času trávi doma so svojimi mačkami. Na tom by nebolo až tak nič zvláštne, keby mačky nemali podobu ľudských čibi postáv s ušami a chvostom.

Najprv som si myslel, že ide o akési abstraktné vyobrazenie mačiek alebo bujnú predstavivosť hlavnej hrdinky. Ale veľmi rýchlo som pochopil, že v danom svete tak proste vyzerajú a ľudia s nimi môžu normálne komunikovať, čo pridáva anime celkom zaujímavý aspekt.

Celý príbeh sa krúti okolo troch neposedných mačiek, ktoré vedia niekedy narobiť pekný neporiadok. Roztomilosť je hlavnou témou veľmi krátkeho príbehu, ktorý sa delí na 12 epizód s priemernou dĺžkou 2 minúty na epizódu. Na prvý pohľad sa môže zdať, že dej je príliš krátky. Je však zrejmé, že autorovi nešlo ani tak o príbeh, ako o samotné postavy a spôsob ich zapracovania do akéhosi sledu udalostí. Na moje samotné prekvapenie som nemal po dopozeraní pocit, žeby boli nejaké veci otvorené alebo by boli nejaké otázky nezodpovedané. Výstižnosť príbehu je priam desivá.

Animácia je veľmi pekná i keď hudba na pozadí značne nevýrazná. Mačičky okrem hovoreného slova vydávajú aj rôzne zaujímavé a roztomilé zvuky, takže v dabingovom štúdiu určite museli mať o zábavu postarané. Keď to celé zhrniem, tak tomuto anime ani nie je čo vytknúť. Pokiaľ potrebujete na pol hodinu zabiť niečím čas, tak toto krátke dielko vrelo odporúčam.

Japonský názov: にゃんこデイズ
Anglický názov: Nyanko Days
Počet epizód: 12 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 2017

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.