Ocelový Alchymista 9

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Ed, Al a Winry sa vrátia na veliteľstvo, nie je to však šťastný návrat. Šokuje ich správa o smrti Plukovníka Hughesa a ešte viac ten, kto je podozrivý z vraždy. Záhadný Lin ďalej kuje svoje plány, po meste sa preháňajú tajomní homunkuli aj sériový vrah… Proste zväzok plný emócií a akcie!

Najsilnejším plusom celej série je naďalej fakt, že postavy nepribúdajú do počtu, ale pridávajú dôležité čriepky do skladačky príbehu. Nezabúda sa ani na ich osobnú minulosť, ich góly a plány do budúcna. Vyvíjajú sa, menia sa, konajú… proste autorka nečaká, až na ne zase príde rada lebo zrovna tam sa hodia. V deviatej knihe sa zameriava hlavne na štátnych alchymistov, ktorých už poznáme. Bratia Elricovi ich akosi do všetkého nechcene zatiahli do svojho pátrania a po Hughesovej smrti sa do vlastného pátrania ponoria ešte viac.

Ed a Al tiež rastú. Teda, aspoň mentálne, Ed je stále rovnaký škrčok a Alove brnenie pochopiteľne nemá ako rásť. Každým zväzkom sa len utvrdíte, že Hiromu Arakawa vytvorila postavy, ktoré si proste musíte zamilovať. Inak to ani nejde. Proste sú skvelé, od dizajnu po ich správanie a vývoj, autorka ich naozaj vypiplala. V tejto knihe hlavne mnohých poteší poodhalená armádna minulosť štátnych alchymistov.

Kto z vás brázdi vody anglicky hovoriaceho internetu, narazí na tvrdenia, že tento zväzok patrí k najlepším v sérii. Tak, zatiaľ to nemôžem s istotou utvrdiť, určite však patrí k môjmu najlepšiemu z tejto série na mojom osobnom rebríčku. Dej sa riadne zapletie a nejde už len o hľadanie Kameňa mudrcov.

Tento zväzok má v sebe mimo akcie aj naozaj veľa intríg a špekulácie. Homunkuli majú svoje plány, Mustang s jeho tímom však tiež nezaháľa. Nové postavy tiež majú svoje plány a tie môžu nahrať jednému či druhému tímu a možno vás odhalenia tej či onej strany riadne prekvapia.

Deviatym zväzkom CREW tento rok končí. Pokiaľ vydavateľstvo nepoľaví (o tom nepochybujeme), budúci rok by sme sa mali dostať takmer do pomyslenej polovice príbehu. Pred nami je ešte 18 kníh. Dva roky máme za sebou, ešte pár s nami Oceľový alchymista určite bude. A môžeme sa len tešiť, pretože toto dobré čítanie by si nemal žiadny fanúšik mangy a anime nechať ujsť. Nevidím dôvod, prečo by táto manga nemala byť súčasťou našich životov ešte nejakú dobu, práve naopak, myslím si, že je to skvelé.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Fullmetal Alchemist – Ocelový Alchymista (27 zväzkov)
  • Autor: Hiromu Arakawa
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 188
  • Rozmer: 165 × 235 mm
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 9788074497940

Ďakujem vydavateľstvu CREW za recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.