Kjúkecu Hime Miju

Gundam
0 komentárov

Himiko je peknou špiritualistkou, ktorá prišla na požiadanie dvoch rodičov vyšetriť ich dcéru do Kjóta. V poslednej dobe sa týmto mestom prehnala vlna útokov, dávaných za vinu upírom, ktorých obeťou by mohlo byť aj mladé dievča. Napriek tomu, že Himiko nedokáže svojim klientom pomôcť, sa však nevzdáva a rozhodne sa pátrať po údajných upíroch, aj keď na nich neverí. Ale nie nadlho. Bude jej totiž súdené sa stretnúť s Miju. Posledným skutočným upírom na Zemi a zároveň Strážcom, ktorého úlohou je zaháňať zbehlých Šinma späť do temnoty. A práve po jednom z týchto Šinma, ktorý vystupuje ako upír a napáda miestnych obyvateľov, teraz spolu so svojim verným služobníkom Larvom pátra.

Toto štvordielne OVA vyšlo už v roku 1988. Adaptuje mangu od manželskej dvojice Tošihiki Hirano a Narumi Kakinouči. Jedná sa o dvojicu animátorov a režisérov, ktorá režírovala a extenzívne sa podieľala na tvorbe ako OVA, tak neskoršej 26-dielnej TV série z roku 1997. Toto anime predstavuje neodškriepiteľné začiatky moderných upírov v japonskom anime priemysle. Krátky štvordielny príbeh, točiaci sa okolo pátrania Himiko a odhaľovania upírkinej minulosti a zmysla v živote, ale tiež lovenia Šinma a vracania ich späť do temnoty, kam patria, svojho času očaril mnohých ľudí a aj dnes nemôže chýbať v zozname pozretých titulov žiadneho milovníka upírskeho žánru v anime. Vynikajúci a veľmi zaujímavý dizajn postáv. Ich vykreslenie a spôsob, akým sú podané. Mystická a s citom vybraná hudba. Akcia pri lovení Šinma. Ale najmä príbeh tajomného dievčaťa, jej zamaskovaného služobníka a ich večný osud, ktorý je na rozpätí štyroch dieloch postupne odhaľovaný pátrajúcou Himiko. Na tomto anime stavia a vďaka tomuto si ho môžete pozrieť aj napriek jeho veku aj dnes.

Ďalej si myslím, že už nie je nutné nič písať. Pokiaľ sa vám páčia upírske anime, alebo si chcete pozrieť zaujímavý, mystickejšie ladený príbeh rozvedený cez štyri diely bez hluchého miesta, toto OVA pre vás bude ako stvorené. A verte mi, že aj napriek svojmu veku za pozretie stojí určite.

Japonský názov: 吸血姫美夕
Anglický prepis: Kyuuketsuhime Miyu
Anglický názov: Vampire Princess Miyu
Počet epizód: 26 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 1997 – 1998

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.