to bylo tvé jméno. 2

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

DIÁŘ

Až se budeš vracet z rande, poletí nad námi kometa. 

Těším se na zítřek <3

Tak do toho, ať už tam půjde kdokoliv z nás.

To je Micuhina posledná správa pre Takiho. Bez známeho dôvodu si po tejto správe už Taki s Micuhou telo viac nemenil. Kto by to bol čakal, že si na výmenu tela s inou osobou dá zvyknúť. A čo viac, keď vám to vyslovene začne byť ľúto. Život ide ďalej, ale Taki nedokáže na malé horské mestečko a Micuhu zabudnúť. Nevie však, ako sa mesto volá, ani kde sa nachádza. Načrtne tak niekoľko skíc z pamäti a za pomoci internetu sa vydáva na výpravu…

Hviezdou je tentokrát Taki. Nesmieme zabudnúť ale ani na jeho kolegyňu Okuderu a kamaráta Cukasu, ktorí mu budú robiť spoločnosť. Spolu absolvujú výlet, ktorého zistenie na konci Takiho šokuje. Ak ste film nevideli, je pravdepodobné, že mangu považujete len za klasický slice-of-life žáner. Veď je to len ďalšia Šinkaiovka… Mýlite sa! Všetko čo ste si v prvom zväzku nahovorili je vlastne zle. Predvídateľný dej? Ale kdeže 🙂

Problémom druhej knihy je, že je úžasná ak ste film videli. Akonáhle čítate mangu ako prvú, začnete sa hlavne v tejto druhej knihe riadne strácať. Druhý zväzok napreduje veľmi rýchlo, takže naozaj navodzuje pocit, že pozeráte film po druhýkrát. Oproti prvému zväzku je v tomto viac interakcií medzi postavami a teda je aj dej o niečo silnejší. Určite však mangu neodporúčam, keď ste film nevideli, zbytočne sa ochudobňujete, tak šup šup si ho pozrieť!

Kresba je nádherná! Verne kopíruje štýl z filmu a je tak bravúrne spracovaná, že absencia farieb vôbec neprekáža. Drží sa rovnakej kvality ako film a to aj s pozadiami, ktoré bývajú v manga paneloch často opomínané. Aj Takiho kresby sú veľmi pekne spracované napriek malému priestoru, ktorý v rámci panelov môžu dostať.

Dvojka je oproti prvej knihe veľmi iná. Štandard je stále rovnaký, ale rozprávanie sa zmenilo na nepoznanie. Vďaka dobrému podaniu príbehu sa zmení váš pohľad na dielo, a to hlavne platí, pokiaľ túto mangu naozaj riskujete bez pozretia filmu. Všetko čo ste si domýšľali je zle, skutočnosť je niekde inde a že to je naozaj prekvapenie!

Neviete čo si nadeliť na Vianoce? Prečo si nedopriať práve túto mangu? Hlavne ak milujete Šinkaia, nie je čo riešiť! Finálna kniha tu bude onedlho, veď čas letí a marec je vlastne zase už za rohom. Táto manga je vlastne perfektná, bod musím strhnúť len za to, že je veľmi úzko orientovaná len na fanúšikov filmu a bežný čitateľ, ktorý na ňu narazí náhodou si ju skutočne nemusí užiť.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: Egmont
  • Séria: To bylo tvé jméno. (3 zväzky)
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 180
  • Rozmer: 128×182 mm
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 978-80-252-4664-1

Ďakujem vydavateľstvu Egmont za recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.