Jódžo Senki Film

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Blonďatá a nebezpečná, prezývaná aj Diabol Rýna. Tanya von Degurechaff pokračuje v ničení nepriateľa na fronte. Smrť sa jej stále vyhýba a síce by rada opustila prednú líniu a žila pokojný život, ocitne sa na východe v krajine Ruskej federácie (Russy Federation). Vlastne, prečo by mala sedieť s vyloženými nohami, keď môže nas*ať komunistov?

Film začína presne tam, kde TV séria z roku 2017 skončila. Ten šialený príbeh o japonskom úradníkovi prevteleného do ženského tela bojujúceho pomocou mágie v armáde nacistického Nemecka v alternatívnom svete naozaj funguje. A funguje tak dobre, že po TV sérii prišiel film a samotná knižná séria má už 11 zväzkov.

Vo filme sa proti sebe stretnú dve úhlavné nepriateľky a celé stretnutie vyústi v naozaj titánsky súboj. S kým sa Tanya stretne je zrejme jasné z konca TV série, promočných obrázkov alebo trailerov. Ako toto stretnutie bude prebiehať je už druhá kategória. Animátori určite dostali neskutočne zabrať. Jedná sa o naozaj dynamický súboj, ktorý otestuje dvoch veľmi nadaných užívateľov mágie v armáde.

Akcia je dych berúca a k docieleniu kvalitného výsledku nie je dôležitá len kresba a zručnosť animačného tímu, ale aj hudobný podklad. Zvukovým režisérom je skvelý Jošikazu Iwanami, ktorý sa podieľal na anime ako sú Aa! Megami-sama!, Blue Gender, Fate/ sérii (Zero, Unlimited Blade Works, Apocrypha a i.), JoJo’s Bizarre Adventure sérii, Kill la Kill, Psycho-Pass, a kopu iných skvelých kúskov. Je teda jasné, že sa tu bavíme o naozajstnom profesionálovi.

Dôvod, prečo Jódžo Senki boduje tak vysoko v rebríčkoch je aj majstrovsky spracovaný vývoj postáv. Už som spomínala u recenzie na TV sériu, že Tanya naozaj rastie, nadobúda skúsenosti aj ranky. Táto zmena je ďalej pozorovateľná vo filme, ako sa stáva skutočným vodcom svojej jednotky. Mimo manažmentu je však vidieť aj zmena na inej úrovni… Ani neskutočne logický úradník totiž neostane bez poškvrnenia pri tomto štýle života.

Uvidíme kam nás toto anime dostane, fanúšikovia už polemizujú o druhej TV sérii. A to oprávnene, táto séria je proste skvelá. Nie je síce pre každého, kto má však rád žáner military a nevadia mu bláznivé nápady v tejto sérii, určite by mal dať Jódžo Senki šancu. Nestáva sa predsa každý deň, aby sme videli anime s hlavnou hrdinkou, ktorá nie je roztomilučký cukríček so sladkým hláskom a silou priateľstva. Nie, toto je Tanya. Tá Tanya, nazývaná aj Diabol Rýna, chladnokrvné monštrum šplhajúce armádne ranky.

Japonský názov: 劇場版 幼女戦記
Anglický prepis: Youjo Senki Movie
Anglický názov: Saga of Tanya the Evil: The Movie
Počet epizód: 1 (film)
Rok vydania v Japonsku: 2019

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.