Takoví jsme byli 2

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Prvý polrok skončil, ale Nana stále nevie, čo si má myslieť o Janovi. Väčšinu času je arogantný, ľahkovážny a nič ho nezaujíma. Pod pokrievkou však skrýva ochotného a priateľského chlapca. Raz sa správa tak, potom zase onak, ako keby to záležalo na tom, ako sa vyspí. Podľa všetkého to je spojené s jeho bývalou priateľkou, ale dokáže sa od nej Jano odpútať? Čím si vlastne prešiel a je pripravený posunúť sa ďalej? Dokáže sa Nanami vymaniť z tieňa Janovej predošlej priateľky Nany?

Druhý zväzok utriasa roztrieštené kúsky a pred vami sa konečne začína ukazovať celistvý obraz. Pokračuje v nastavenom deji. Podľa všetkého za sebou máme hlavný úvod, takže uvidíme, kam bude vzťah Nanami a Jana smerovať. Vykvitne ako krásna ruža, alebo sa bude podobať na vyschnuté školské kvetiny v chodbách?

Druhý diel je stále súčasťou úvodu. Zdá sa, že autorkin plán bolo predstaviť Jana cez jeho minulosť, ale hlavný záber deja sa upiera na jeho budúci vzťah s Nanami. Jano je kompletne nepredvídateľný, chvíľu to vyzerá pozitívne a potom sa znovu uzavrie do seba. Je očividne utrápený, ale nie je schopný o tom dostatočne komunikovať. Preto nikoho neprekvapí, že pokračovanie získalo jemné smutné podtóny.

Čo je veľká škoda, nedozvieme sa o Janovej prvej priateľke toľko čo by sme mohli. Podľa všetkého bola v toxickom vzťahu a jej predošlý priateľ jej ubližoval. To sa snažila zakryť a je otázne, kde presne leží pravda. Minulosť sa preplieta so súčasnosťou nielen u postáv, autorka nám postupne vyobrazuje výjavy z minulosti. Tie môžu čitateľa mierne zmiasť, pretože na začiatku ich vôbec neočakávate. Nanami a Nana sa podobajú, čo záležitosti veľmi nepomáha. Panely vás preto môžu jednoducho zmiasť.

Pokračovanie vás naladí do ružovejších zajtrajškov. Jano sa postupne odpútava od minulosti a Nanami začína chápať svoje pocity. Bude trvať ešte dlho, než to tieto dve holubičky budú môcť volať plnohodnotným vzťahom, ale prvé lásky sú vždy prchké. Možno je to prirýchlo, ale rýchly štart neznamená hladký priebeh. Ako to nakoniec dopadne ešte vôbec netušíme a preto nám neostáva nič iné, len sa onedlho zakusnúť do tretieho dielu.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: Egmont
  • Séria: Takoví jsme byli (16 zväzkov)
  • Autor: Júki Obata
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 192
  • Rozmer: 112 x 176 mm
  • Rok vydania: 2023
  • ISBN: 9788025255636

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.