Wataši ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!

0 komentárov

Nie je to moja vina, že nie som populárna! … A je tu ďalšie anime na otaku tematiku. V poslednej dobe ich je viac a viac. Po starších kúskoch ako Lucky star a Ore no Imóto teraz prichádza ďalšia „otakyňa“ v hlavnej úlohe v anime s predlhým názvom, ktorý väčšina ľudí skracuje na „Watamote“.

Tentokrát sa pozrieme na dievča, ktoré je opakom Kirino z OreImo – nie je nijak extra pekná, má neustále kruhy pod očami, už na prvý pohľad je „divná“ a hlavne, má obrovský problém začať alebo nadviazať komunikáciu. Kirino a Tomoko však zrovnávať príliš nemôžeme, keďže obe majú trochu iné podmienky života a hlavne sú z odlišného anime. Poďme sa preto zamerať na samotnú Tomoko, ktorá má za úlohu zabaviť diváka počas celých 12 epizód.

 „Máme tu jedno konkrétne dievča, nepopulárne dievča… A na jej príbehu vlastne ani nezáleží.“
Týmito slovami nás rozprávač uvádza do deja počas noci, keď jedno konkrétne nepopulárne dievča sedí za počítačom a hľadá informácie o tom, kto a čo to nepopulárne dievča vlastne je.
„Ja to nie som. Počas nižšej strednej ku mne chlapci prehovorili až šesťkrát!“

Tomoko veľmi rada trávi čas hraním, čítaním mangy a zrejme aj pozeraním anime. Doma hráva na konzole, ktorá zrejme predstavuje Nintendo 3DS, do školy si zase bráva niečo ako Playstation Vita. Nezabudnime taktiež aj na jej konzolu napojenú na TV, ktorá je zrejme alternatívou k PS3. Všetky tie konzoly boli predovšetkým určené na hranie dating sim – simulácií randenia. Tie jej očividne veľmi skreslili realitu.

Už na začiatku si Tomoko uvedomuje, že sa nevie rozprávať s druhými. Má veľký problém odzdraviť učiteľa a hlavne komunikačný problém s mužským pohlavím. Preto bude otravovať svojho brata Tomokiho, aby s ňou konverzoval aspoň hodinu denne, čo by vraj malo stačiť na zlepšenie v konverzácii. (Nie je to dosť podobné ako v Ore no Imóto?) Okrem pár scén, kde jej brat neustále vyhadzuje sestru z izby a asi piatich minút dokopy konverzácie však viac detailov tvorcovia neposkytli. A tak teda počas 12 epizód sledujeme celý jeden školský rok a začiatok druhého, ako Tomoko trávi celé dni snívaním o rôznych scenároch s chlapcami svojich snov, prípadne snívaním o tom ako je cool, sexy žena.Názov tohto anime som príliš nepobrala. „Nie je to moja vina…“ – človek by čakal že teda bude aspoň preklínať svet alebo také niečo. V skutočnosti ale všetci vieme, že to jej vina je. Každú epizódu sa Tomoko odhodláva k zmenám – raz je to zmena výzoru, potom zase zmena personality, len preto, aby upútala pozornosť. Zabúda však na to, že keď zašliapne v škole švába, nebudú jej spolužiaci tlieskať a uznávať ju ako si myslí, ale zhrozia sa od tej nechutnosti, že dievča niečo také vôbec dokáže.

Animácia a hudba

Je to ťažký priemer. V dnešnej dobe si už anime nemôžu dovoliť nejak extra zanedbanú animáciu, pretože ľudia dnes na niečo, čo na prvý pohľad nie je pekné nepozerajú. Plus je tu za všetky tie psycho výrazy Tomoko, tie vyzerajú miestami priam komicky. Anime má veľmi zaujímavý opening. Mimo toho hudobne tiež priemer, vlastne si z hudby nič riadne nepamätám.

Celkový dojem

Vážne len pre nenáročných. Človek sa nasmeje, miestami pokrúti hlavou. Absencia nejakého väčšieho deja alebo aspoň pokrok v správaní Tomoko trochu znížili moje hodnotenie, ktoré už i tak nebolo až príliš v prospech anime, pretože patrím medzi tých náročnejších.

Japonský názov: 私がモテないのはどう考えてもお前らが悪い!
Anglický prepis: Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!
Anglický názov: WataMote: No Matter How I Look At It, It’s You Guys‘ Fault I’m Unpopular!
Počet epizód: 12 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 2013

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.