Pokemon XY: Mega Evolution – Act I

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Ako spraviť dobré Pokémon anime? Stačí odstrániť Satošiho (Asha). Aspoň tak sa hovorí medzi anime fanúšikmi jedného z najznámejších anime a herných titulov – Pokémon.

Je to komické, ale pravdivé. Mimo hlavnej série so Satošim totiž existujú špeciály, ktoré sú omnoho lepšie ako pôvodná TV séria s doplnkami. Pokémon Crystal špeciál, Pokémon: The Origin a Pokémon XY Special Episode: The Strongest Mega Evolution sú momentálne tri diela, ktoré sa vymykajú bežnému pokémonskému stereotypu. Všetky tri majú spoločnú hlavne jednu vlastnosť – Satoši tu nie je. V The Origin špeciáloch je to Red (protagonista pôvodných Red & Green hier prvej generácie), v Crystal to je zas Kenta (protagonista hier Gold & Silver, známy aj ako Gold) a v The Strongest Mega Evolution to je Alan.

Príbeh

Alan cestuje so svojim Lizardonom (Charizardom) po Kalos regióne a vyzýva na súboj súperov, ktorí ovládajú tajomnú mega evolúciu. Mega evolúcia je dosiaľ neprebádaný, nový prvok, ktorý rozširuje možnosti pokémonov. Okrem zvýšenia sily sa pokémonom mení aj vzhľad. Dosiaľ nie je dokázané, prečo sa pokémoni mega evolvujú len počas súbojov, vie sa však jedno – na mega evolúciu musí byť medzi pokémonom a jeho trénerom veľmi pevné puto. Alan sa plánuje stať najsilnejším trénerom, ktorý pokorí všetkých súperov s mega evolúciou a zároveň odhalí všetky jej tajomstvá…

Animácia

Na tomto špeciále najviac asi zaujme fakt, že súboje nie sú statické – nepozeráme sa na to ako pokémoni stoja až do momentu vydaného príkazu, dokážu reagovať aj bez suchého: „Pikaču, použi bleskový útok!“ Kamera sa taktiež nepozerá na útoky už len spredu a zboku ale aj z iných uhlov, čo robí súboje oveľa dynamickejšie a zaujímavejšie.

Špeciál využíva animácie Pokémon XY, ktorá je podstatne detailnejšia v prostredí a farby už tak nekričia, takže epileptické záchvaty, ktorými sa Pokémon hlavne v prvých sériách tak preslávil, sú podstatne minimalizované.

Hudba

Prakticky prevzatá z hry, čomu sa osobne nebránim, pretože herné skladby boli vydarené. Endingová skladba je V (Volt) od Jusukeho (momentálne súčasný Pokémon XY opening).

Celkový dojem

Zrejme podobný ako z Pokémon: The Origin, na anime, ktoré je stále orientované na detské publikum je to nadpriemer, dokonca si myslím že ten vyšší nadpriemer. Dej nie je zložitý, ale príbehovo dobre spracovaný do jedného špeciálu (finálny počet špeciálov zatiaľ nie je ohlásený). Budeme dúfať, že tvorcovia pokračovanie Alanovho príbehu nepokazia.

Japonský názov: ポケットモンスターXY MEGA EVOLUTION
Anglický prepis: Pokemon XY: Saikyou Mega Shinka
Počet epizód: 4 (špeciál)
Rok vydania v Japonsku: 2014 – 2015

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.