Berserk 2

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Guts si odkrojil väčší kus, než možno dokáže stráviť. Gróf, proti ktorému sa postavil má na svojej strane armádu aj démonské sily. Na scénu tiež prichádza mladá aristokratka zavretá v paláci a Puk skončí unesený v klietke. Guts je vytočený, nenávidí tých čo sa mu postavia do cesty aj slabochov, ktorí chcú jeho pomoc. 

Rozdrtím tě! Proženu ti ocel hlavou!

Berserk vsádza na klišé. Mĺkvy záhadný bojovník skrývajúci strach, malinký Puk ako komedický pomocník, nepriatelia sú dizajnovo priam nechutní… Všetky bežné manga klišé tu bez problémov nájdete. Miura ich vie ale lákavo spracovať a skvelo podať. V kombinácii s jeho detailnou kresbou a akciou, ktorá nie je pre slabé povahy tak vzniká vysoko nadpriemerné dielo.

Neviem či je treba komentovať viac, kresba je neskutočne detailná a dynamická, počet vnútorností mimo tela sa postupne len zvyšuje. Je to proste jeden veľký masaker. Nadprirodzeno tomu všetkému dodáva temnú, zlomyseľnú atmosféru, z ktorej budete mať stiahnutý žalúdok. Proti akým hororom bude Guts stáť teraz? Áno, ľudia sú strašidelní… ale tá pravá temnota ešte len čaká.

Dej je celistvejší ako u prvého dielu, autor odhaľuje viac z minulosti znetvoreného muža, ktorý Gutsovi pomohol ako aj jeho súčasného nepriateľa. Mimo to, zatiaľ to nevyzerá že by nám autor chcel dať vedieť o Gutsovych góloch okrem toho, že chce vyvraždiť všetkých, ktorí sa mu postavia do cesty a tých, ktorým dlží sladkú pomstu. Máme pred sebou ale ešte desiatky kníh, takže tento bod zatiaľ môžeme opomenúť, pretože už onedlho sa viac dozvieme viac minimálne o jeho začiatkoch v minulosti.

Druhý diel síce príbehovo až tak veľa neprináša (ach, prečo len sú tie mangy tak krátke? už nech je trojka…), je to stále poriadna jazda. Čistá surovosť až vulgarita je to, čo na našom manga trhu doteraz chýbalo. Guts sa na nič nehrá, hovorí to, čo si myslí a je pripravený všetkým nakopať zadky a oddeliť hlavy od krkov. A to spraví, aj keby ho to malo stáť jeho vlastný život! Pff, kecám, tohoto chlapáka nikto len tak nezabije.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Berserk
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán:  236
  • Rozmer: 151 × 215 mm
  • Rok vydania: 2020

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.