Bojový anděl Alita 3: Cesta ke svobodě

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Zapan to stále nezabalil. Táto obdoba Frankenštajnovho monštra v podobe bývalého lovca hláv vstala z hrobu vďaka šikovným rukám šialeného vedca Desty Novy. Alita tak má znovu plné ruky práce, aby zachránila Idoa a zároveň ochránila všetkých ostatných. Zapan nemá pri besnení žiadne zábrany a jeho jediný cieľ, Alita, sa zdá byť blízko. Aby sa Alita konečne zbavila tohto zlomku minulosti, musí sa Zapanovi znovu postaviť. Cena za jej vzdor ale môže byť privysoká…

Tretie súborné vydanie zväzkov pokrýva originálne knihy 5 a 6, takže nám ostáva už len jedna posledná kniha do veľkého finále. A že sa séria postupne uzatvára, tak to je cítiť. A to z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je napríklad aj fakt, že skočíme v čase do budúcnosti. A rovno o 10 rokov dopredu! Okrem časového posunu sa mení zároveň aj prostredie. Z mestského prostredia Vrakoviska sa presúvame do púšte a aj Mad Max sa môže niekam schovať, čo sa akcie týka.

Alita stále nevie, kým je. Vie však, že je pekelne nebezpečná. Toho využijú aj jej noví spojenci, ktorí si ju vlastne najmú pod zámienkou, že majú rovnaké ciele. Jej divokosť, neskrotnosť a tvrdohlavosť sršia na kilometre. Tento životný štýl si ale vyberá svoju daň na mentálnej stabilite našej kyborgovskej krásky.

Posun dopredu o celé desaťročie nie je úplne ideálny. Síce to ukazuje, že Alita ide za svojimi cieľmi až za hrob, na druhú stranu vôbec nevieme, čo počas tých 10 rokov robila a ako si utvorila puto so súčasným spojencom. Miesto toho nám Jukito Kiširo naservíroval veľkú dávku akcie. Je však otázkou, či to náhodou nevedie skôr k predávkovaniu čitateľa. Mnoho otázok je stále nedoriešených a cez všetku akciu, ktorá je mimochodom výborná, sa k odpovediam proste nedostanete. Málo strán venovaných aj postavám samotným degraduje ich potenciál. Vlaková scéna v púšti je síce perfektne napumpovaná adrenalínom, čo však z toho, keď o jej aktéroch stále nič nevieme.

Jukito je zručný autor, ktorému jednoznačne najviac ide zobrazenie akčných scén. Zdá sa však, že príbehovo v tejto časti stagnuje. Informácie, ktoré čitateľom poskytol, nie sú úplne uspokojujúce a keďže ostáva už len jedna kniha do konca príbehu, ktovie, či sa nejakých odpovedí aj dočkáme. Teda, ak nerátam pokračovanie série pod názvom The Last Order, ktoré možno nejaké tie odpovede má. Budeme však dúfať, že čo najvyšší počet odpovedí autor zahrnie do poslednej knihy, alebo aspoň poskytne dostatočne uspokojivý koniec. Posledná časť u nás vyjde budúci rok, dátum zatiaľ ohlásený nebol, ale pri súčasnom trende určite vyjde v prvom kvartáli roku 2019.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Bojový Anděl Alita (4 zväzky)
  • Autor: Jukito Kiširo
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 452
  • Rozmer: 131 × 183 mm
  • Rok vydania: 2018
  • ISBN: 9788074495922

Ďakujem vydavateľstvu CREW za recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.