Čarodejova nevěsta 2

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

A je to tu, druhý zväzok Čarodejovej nevesty od vydavateľstva CREW nás poctil už mesiac po toho vydaní prvého. Rýchlosť, akú vydavateľstvo zaradilo, poteší každého fanúšika dobrej mangy. Aj preto mi druhá časť vyčarovala úsmev na tvári.

Čise si už na nový domov postupne zvyká, aj keď stále ju čakajú nejaké prekážky a mnoho nezodpovedaných otázok. Okrem toho sa vynoria aj nové problémy a nie je nimi len temná usadenina, kvôli ktorej navštívila mačacieho kráľa. Zistí, že osud si pre ňu prichystal ešte ďalšie prekážky a jedna z nich ju priam ohrozuje na živote. Kým sa však postaví vlastnému osudu, musí čeliť ešte jednému problému: nejaká beštia pri neďalekom kostole trhá ľudí na kusy. Posledná úloha od kňaza Simona Culluma po drakoch a usadenine sa zameriava priamo sem…

Druhý zväzok začína temnejšou a emotívnejšou témou ako prvý. Kým v prvej knihe sledujeme Čise zvykajúcu si na nový život popri mágovi Eliasovi, nasledujúca knižka nám približuje silu aj následky kúziel a mágie. Dejovo sa síce niekam posunieme, druhá kniha ale slúži predovšetkým ako úvod do budúcich dejových línií a končí presne v tom najväčšom okamihu napätia. Takže môžeme byť radi, že pokračovanie vyjde ešte tento mesiac, aby sme nemuseli zostať v strese veľmi dlho.

Manga sa stále nesie v epizodickom duchu, kedy samotné menšie príbehy jednotlivých kapitol tvoria jeden väčší celok. Prvá kniha sa taktiež niesla v rýchlejšom tempe rozprávania, jej dej vyšiel v anime sérii na štyri epizódy.

Tempo udalostí sa ale tentokrát trochu spomalí, a tak je druhá kniha adaptovaná iba do troch epizód. V českej verzii, samozrejme, pokračuje vo výbornom preklade Anna Křivánková, takže o jej kvalite sa nedá pochybovať.

Dôvod popularity tejto mangy je jasný: autorka Jamazaki Koré vie, ako vytvoriť charaktery pod závojom tajomstva a dokázala, že okrem predstavenia vie s nimi aj pracovať, a ukázať ich silné a slabé stránky, ako aj ich postupný vývoj. Je Elias naozaj len monštrum, ktoré nie je ani vílou, ani človekom? Aké city vlastne k Čise chová, ak nejaké vôbec má?

A samozrejme, aj kresba Čarodejovej nevesty je jednoducho veľkolepá. O tom sme sa všetci presvedčili už v prvej knihe. Úroveň detailov, podanie atmosféry a prostredia sú do poslednej čiarky výborne nakreslené. Dizajny postáv sú taktiež veľmi pekné, hlavne u víl je vždy radosť pozerať sa na to, ako sa autorka dokázala vyhrať s ich vzhľadom a taktiež ich podaním a implementovaním do príbehu, zatiaľ čo čerpala inšpiráciu z mytológie.

Silnou stránkou, a to doslovne jednou, práve tou prvou stránkou v mange, je minulosť našej hrdinky. Táto jedna stránka stačí na to, aby ste jej porozumeli zase o niečo viac a pochopili jej pohnútkam. Vďaka týmto piatim panelom na úplnom začiatku sa príbeh prehĺbi do ďalšej dimenzie a dostane znovu trochu iný odlesk. Tento spôsob vyobrazenia po otvorení knihy bol nečakaný.

PS.: Mimochodom, všimli ste si názvy kapitol? Aj v českej verzii sú ponechané v angličtine a sú to vlastne príslovia! No nie je to šikovné? Zdá sa, že Čise je stredobodom pozornosti. A to nielen divákov, ale aj všetkých postáv v mange, či už je to dobré, alebo nie. Predsa len je aj ona svojím spôsobom magická. Veď je to Sleight Beggy! A okrem toho je aj sympatická a možno aj mierne vyvoláva závislosť na tejto sérii. Osobne si ale sťažovať nebudem, sú aj horšie závislosti ako závislosť na jednej manga sérii. Už aby tu bola tá tretia časť!

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Čarodejova nevěsta (vychádzajúca séria)
  • Autor: Kore Jamazaki
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 184
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2018
  • ISBN: 9788074495410

Ďakujem vydavateľstvu CREW za recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.