Forward to the Sky

Joey
0 komentárov

Forward to the Sky je malou indie hrou od malého štúdia Animu Game, ktoré sa chcelo aj takýmto štýlom prezentovať. Jedná sa o skromnú skupinu anime nadšencou, ktorí sa rozhodli, že to skúsia v hernej oblasti a urobia nejaké hry s anime tematikou. Táto je prvá z ich dielne a na prekvapenie myšlienka a samotné spracovanie nie sú zlé.

Celkový dizajn hry ako aj samotné postavy sú roztomilé. K tomu ešte treba pripočítať aj dobrú hrateľnosť, kde ovládanie postavy je vo väčšine času bezproblémové. Škoda len tej mierne prestrelenej citlivosti, ktorá vo výnimočných prípadoch znepríjemní prechádzanie prekážok či hlavolamov, u ktorých musíte doskočiť presne na konkrétne miesto. Nie je to samozrejme žiadna katastrofa a navyše autori šikovne zapracovali návrat na vyššie plošiny cez skratky, ktoré si môžete aktivovať, pokiaľ ste už daným úsekom prechádzali. A ak nebodaj vypadnete z mapy, tak vás balón, ktorý je vaším parťákom na cestách, vyvezie naspäť na najbližší checkpoint.

Ešte takou drobnou zaujímavosťou je, že v hre nie sú žiadne lekárničky či iné veci obnovujúce život, a celou mapou musíte prejsť bez straty života. V prípade tejto hry to nie je veľmi problém. Postava veľa znesie a iba na jednej mape mi ukazateľ života klesol pod 50%. Vašou jedinou úlohou na každej mape je vyzbierať 100 kryštálov. Keď ich vyzbierate všetky, otvorí sa vám ďalšia časť príbehu.

Samotný príbeh je prekvapivo dobrý, ak teda prihliadnem na dĺžku hry. Je však predvídateľný a už v druhom leveli pravdepodobne prídete na to, kam smeruje a ako to skončí. Okrem príbehu je decentný aj dabing i keď kvalitou niekde na úrovni Nintenda. Inými slovami by som si radšej prepol na japonskú verziu, pokiaľ by ju hra obsahovala.

Najväčším problémom celej hry je obsah. 6 levelov, ktorých dokončenie trvá od piatich do pätnástich minút, je jednoducho veľmi málo za pýtanú cenu. Tí šikovnejší prejdú hru za menej ako hodinu, pretože mapy sú nielenže veľmi malé, ale aj hlavolamy extrémne jednoduché. Mierne som sa zdržal len pri dvoch a zvyškom hry som tak povediac preletel. Navyše posledný level je len súboj s bossom. Podľa mojich skromných odhadov by sa cena mala pohybovať okolo dvoch nanajvýš troch eur. Osem eur je trochu drahý špás na taký krátky čas.

A nepomáha tomu ani fakt, že po dokončení hry nie je dôvod ju hrať znova. Chýba akýkoľvek faktor, ktorý by motivoval človeka prejsť si to celé od znova. Príbeh je povedaný, hlavolamy vyriešené. A tým to celé končí. Je vidieť, že hra slúži skôr na propagáciu firmy ako prezentačný produkt, než plnohodnotný titul. Navzdory tomu je ale zábavná a určite ju odporúčam vyskúšať, avšak treba počkať na zľavu.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.