Gokušufudó

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Naviac obávaný mafián, prezývaný Nesmrteľný Drak zrazu z podsvetia zmizol. A v okolí sa zrazu objavil manžel v domácnosti Tacu. Jeho rajónom sú potraviny, jeho rýchlosť je závratná, jeho protivníkmi sú domáce žienky. Tacu pracuje vo dne v noci, jeho cieľom je spokojnosť jeho ženy!

Tacu je dokonalý muž. Na sebe zásteru, dokáže čokoľvek – úžasne varí, nakupuje ekonomicky, perie, žehlí, umýva… A privádza k infarktu jeho bývalých komplicov aj nepriateľov. To všetko za pomoci jakuzáckeho šarmu a tvrdého pohľadu strašiaceho všetkých naokolo.

Máte radi série z prostredia jakuzy? Ale zrovna nemáte chuť na ďalší gangsterský triller, ale skôr by bola po chuti nejaká komédia? Nie je problém, The Way of the House Husband je presne to, čo potrebujete. Jakuzáckych trópov tu je neúrekom. Prostredie je živé, spoznáte susedky aj susedov, bývalých členov Tacuho gangu či jeho protivníkov. Ich interakcie sú živé a patrične prehnané, presne tak, aby ste sa minimálne pousmiali alebo rovno zasmiali z plného hrdla.

K dobrej atmosfére bolo docielené skvelými výkonmi seijú. Kendžiró Cuda (Šin z Horimija, Hannes z Šingeki no Kjódžin, Kaiba z Yu-Gi-Oh!) daboval v obrovskom počte rôznych anime, väčšinou vedľajšie postavy. Skúsenosti využil v hlavnej roli perfektne, pesničku Happy Birthday to You už nikdy nechcem počuť v inej verzii.

Autori sa rozhodli použiť animačný štýl, ktorý sa viac približuje mange. Zaujímavé pojatie rozdelilo tábory fanúšikov, jedni tvrdia, že s animáciou problém nemajú, tí druhí zasa, že animácia je nudná a zanedbaná. Nemám nič proti nekonvenčnej animácii, chápem ale sklamanie niektorých fanúšikov. Statické zobrazenie scén pôsobí lacno. Autori mali v pláne priblížiť sa čo najviac k mange, ale keďže práve cieľom je niečo zanimovať, je to trochu zvláštne – kto chce, tak si mangu môže prečítať kedykoľvek. Na druhú scénu sú všetky scény veľmi detailné, tam sa nelenilo.

Hudobné kúsky sú skvelé, ale často sa opakujú a po čase strácajú na údernosti. Jediná vec, ktorá mne osobne v anime chýbala bolo viac z odhalenia minulosti Tacuho a jeho manželky Miku. Možno, že to časom príde v mange a jedného dňa v pokračovaní anime.

Gokušufudó je skvelým kúskom pre oddych a zdvihnutie nálady. A pokiaľ sa vám anime až toľko nepáči, siahnite po mange, stojí za to.

Japonský názov: 極主夫道
Anglický prepis: Gokushufudou
Anglický názov: The Way of the Househusband
Počet epizód: 10 (dve série po 5 epizódach)
Rok vydania v Japonsku: 2021

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.