High School of the Dead

Zuzana Daletth Hartmanova
0 komentárov

Je známo, že co má svět, musí mít Japonci taky. A to i v případě, že se jedná o tak nepěkné věci, jako je zombie apokalypsa. Jenže v podání ostrovních kolegů to není emocionální řež, plná reálných postav s věrohodným chováním. Je to středoškolské etči, kde běhají studentky v minisukních a s velkými bouchačkami na ramenou.

A pak že ve škole není zábava!

Uznejte sami, ono na té zombie apokalypse zkrátka něco je, obzvlášť ve školním prostředí. Kdy jindy se vám podaří beztrestně rozbít hlavu baseballovou pálkou týpkovi, který vám přebral přítelkyni, zastřelit toho šmejda, co vás šikanoval, nebo nechat někde napospas učitele, který si na vás zasedl?

A teď trochu vážně, i když High School of the Dead se moc vážně nebere. Hlavní hrdina anime – Takaši Komuro – je svědkem toho, jak se jeden z učitelů stane obětí zombíka; záhy nato zmasakruje další učitele. Komuro nelení, doběhne pro dívku, jíž miluje – Rei Mijamoto – a i s jejím přítelem je odtáhne pryč. Musí se schovat dřív, než propukne peklo. Jenže peklo už dávno vypuklo.

Ve škole se dávají dohromady zbytky přeživších. Ať už se jedná o Komurovy spolužáky – arogantní šprtku Saju Takagi nebo armádního nadšence Hirana. Setkáme se také s předsedkyní klubu pro boj s bokutó Saeko a vnadnou ošetřovatelkou Šizukou. Mezi námi, vnadné jsou tu všechny ženské postavy; koneckonců je to etči. Takže o sexuální narážky, odhalená pozadí, pohupující se ňadra a krvácení z nosu nebude nouze.

Co v takovém světě

I když naši přeživší mají plán – utéct ze školy a pokusit se najít své rodiny v panujícím zmatku a u toho samozřejmě přežít, je to víceméně jen kulisa pro zvrhlou zábavu, kde polonahé puberťačky kosí zombíky. Nechci anime High School of the Dead křivdit – má i pár dojemných scén a nechybí mu zvláštní styl humoru. Ovšem nečekejte od toho hlubokomyslný exkurz do hlubin duše člověka žijícího v postapokalyptickém světě, plném oživlých mrtvol. Pokud chcete něco takového, pusťte si Walking Dead.High School of the Dead má za cíl jediné: pobavit. Věřím, že obzvláště mužské publikum si přijde na své. Ale neznamená to, že je toto anime dívkám zapovězené.

Japonci zase jednou zkombinovali všechno, co mají diváci rádi – krev, sex a bouchačky (ano, uznávám, je to trochu zvrácené…) – a vytvořili krátké, zábavné anime s jejich vizí útoku oživlých mrtvých. A jestli chcete vědět, jak to dopadne, budete se na to muset podívat sami.

Japonský názov: 学園黙示録 HIGHSCHOOL OF THE DEAD
Anglický prepis: Gakuen Mokushiroku: Highschool of the Dead
Anglický názov: High School of the Dead
Počet epizód: 12 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 2010

recenzia bola pôvodne uverejnená na dagon.cz

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.