Lilim Kiss

Gundam
0 komentárov

Musím sa priznať, že keď som sa prvýkrát pustil do čítania tejto mangy, bol som na pochybách. Etči šónen manga od ženskej mangaky? A naviac, je to tiež autorka známeho Ičigo 100%, ktoré sa dočkalo aj rovnomennej anime adaptácie (a to celkom zaujímavej, aj keď, bohužiaľ, bez uspokojivého konca)? Teoreticky síce na pohlaví nezáleží, ale ako Ičigo 100% tak Lilim Kiss sú vystavané práve na etči fanservis, a to je niečo, s čím sa u ženských mangaka až tak nestretnete. V každom prípade s týmito myšlienkami som sa pustil do čítania tohto celkom zaujímavého diela a musím povedať, že sklamaný som nebol.

Lilim Kiss je síce krátka, ale pomerne zábavná romantická manga o bitkárovi Takajovi, ktorý jedného dňa objaví na zemi podivnú nádobku na retiazke. Jeho prekvapenie zo svojho nálezu je však úplne neporovnateľné s tým, keď z tejto nádobky po tom, čo ju doma otvorí, vylezie nádherné dievča, Lilim. Takým drobnejším problémom je iba to, že Lilim je démon, živiaci sa vysávaním životnej energie z mužov prostredníctvom bozkávania či perverzných snov, a keďže bude po svojom prebudení pekne vyhladovaná, vydá sa na lov Takajových spolužiakov… A tak sa začne romanticko-komediálne  spolunažívanie podivnej dvojice.

Toľko, čo sa príbehu týka. Lilim Kiss je manga, ktorá vás ohúri hocičím, len nie originalitou. Vysoký a silný Takaja, vykreslený v pravej tradícií hrdinu šódžo mangy, ktorý si najprv neuvedomuje či odmieta svoje city, len aby ku koncu musel bojovať o to, čo chce a miluje. Lilim, ktorá ako démon nechápe význam slova láska, aj keď jej na Takajovi záleží. A nakoniec etči, etči a etči v podobe Liliminých štedrých kriviek a jej nepochopenia významu slov ako nahota či zábrany… Či už sa jedná o postavy, príbeh alebo etči a komediálne prvky, Lilim Kiss je manga, pri ktorej čítaní vám bude vzadu v hlave neodbytne vŕtať iba jedna jediná myšlienka. Toto som už niekde čítal. Vlastne toto som už čítal veľakrát. Presne tak, toto krátke dielo sa skladá od začiatku až po koniec zo samých klišé situácií a nenájdete tu jedinú vec, ktorá by priemerne znalého mangafila prekvapila.

Aj napriek tomu sa však nesmie zabúdať na fakt, že  Lilim Kiss nie je manga od hocijakej mangaky, ale práve od Mizuki Kawašity. Autorky populárnej a úctyhodných 19 zväzkov dlhej mangy Ičigo 100%, ktorá sa dočkala 12-dielnej anime adaptácie s viacerými pokračovaniami vo forme jednodielnych OVA. Aj keď teda Lilim Kiss ako také neprináša nič nového, svojim spracovaním určite zaujme, pobaví a na tú hodinku vám poskytne príjemný relax a oddych pri dobrom čítaní.

Preto pokiaľ sa vám páči romantika na šódžo štýl prepletená početnejšími šónen etči prvkami a komédiou, nebolo by od veci dať šancu tomuto síce krátkemu, ale inak zaujímavému a nie nekvalitnému dielu.

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.