Magic The Gathering: Jumpstart 2022 má anime karty

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Zdá sa, že Wizards of the Coast sa rozhodol silnejšie presadiť na japonskom trhu. Alebo je len možné, že si všimol rastúcu popularitu anime na západe. Možno že k tomu dopomohol set Neo Kamigawa z tohto roku. A možno je pravda niekde uprostred. Každopádne nové Jumpstart boostery budú obsahovať vždy 20 kariet, z ktorých vždy jedna z nich bude mať alternatívnu kresbu inšpirovanú anime štýlom.

Čo je Jumpstart?

Relatívne nový produkt z roku 2020, Jumpstart je set boosterov skladajúcich sa predovšetkým z reprintov pôvodných kariet a občasných úplných noviniek. Výhodou tohto setu je fakt, že je perfektný pre úplných nováčikov vo svete MtG. Princíp je veľmi jednoduchý, každý booster má svoju tému (dokopy ich je až 46) a hráčovi ku hre stačia len dva takéto boostery. Ich kombináciou si vytvorí svoj vlastný balíček o štyridsiatich kartách, s ktorým je možné okamžite hrať. Boostery sú balansované, nehrozí teda že by si súper náhodnou rukou vytvoril podstatne silnejší balíček.

Jumpstart 2022 je priame pokračovanie tohto produktu rozširujúce možnosti hrania a je plne kompatibilný s jeho predchodcom. Pridáva nové témy do zbierky, ako napr. mačky, hydry, opice či eldrazi… Vychádza už 5. decembra tohto roku.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.