Kori Senman (1-5)

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Legendy tvrdia, že čierna líška Senzó je jedným z najsilnejších nadprirodzených tvorov na Zemi. Aspoň to tak bývalo. Teraz, o 300 rokov neskôr, to však už neplatí. Bohyňa slnka ho v minulosti uväznila za jeho správanie a to čo z toho vzišlo, je skôr roztomilá čierna líštička bez akejkoľvek moci! Jeho trest však pokračuje, musí ochraňovať malého tanukiho Manpačiho, ktorý plní rôzne úlohy pre bohov. Senzó svoju silu získa späť, len ak sa naučí byť dobrým ochrancom tohto roztomilého drobca. A síce ho na začiatku neznáša, aj starý lišiak môže zmeniť názor…

Roztomilosť nad roztomilosťou! Kto už by nemal rád zvieratká? Ešte k tomu, keď sa jedná o mláďatko tak milo nakreslené? Manpači je malá kôpka chlpov s detskou naivitou vo vienku. Bude jeho čaro pôsobiť na zatrpknutého starého lišiaka? A prečo je vlastne Senzó tak nepriateľský?

Možno si poviete, že príbeh nie je veľmi originálny. Klasické: „Starého psa novým kúskom nenaučíš,“ akurát je to aplikované do zvieracieho sveta plného mágie. Pokiaľ milujete japonské legendy o božstvách, démonoch a reinkarnácii, bude sa Vám The Fox and Little Tanuki (anglický názov mangy) určite páčiť. Ak sa bojíte, že dej je príliš primitívny, nemusíte sa báť. Tiež som očakávala ľahko predvídateľný príbeh, ale bola som veľmi prekvapená. Postavy sú dobre rozvinuté, ich minulosť dokáže byť srdcervúca.

Aby sa Senzó zo svojej povinnosti ochrany malého Manpačiho, dostane na krk magické korále. Pokiaľ sa nespráva podľa pravidiel, náhrdelník ho patrične potrestá. Cink cink, práve teraz si podobnú situáciu spoja ľudia, čo čítali Inujašu. Nenávidená líška s veľkou silou sa zase spojí ľuďom s Narutom. Síce má manga bližšie k Inujašovi či Noragami než k Narutovi, potešiť však môže oba tábory.

Pokiaľ zháňate oddychovú mangu s krásnym príbehom a sympatickými postavami, Kori Senman je určite skvelou voľbou. Kresba lahodí očiam, zasmejete sa, aj sa zachmúrite. Manga má zatiaľ vydaných 5 kníh a nie je jasné, koľko zväzkov bude dokopy obsahovať.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: TOKYOPOP
  • Séria: The Fox & Little Tanuki (vychádzajúca séria)
  • Autor: Tagawa Mi (príbeh a kresba)
  • Verzia: ebook
  • Jazyk: anglický
  • Počet strán: 175, 206, 206, 206, 208
  • Rok vydania: 2020 – 2022 (zväzky 1-5)
  • ISBN: 9781427866783, 9781427867605, 9781427868909, 9781427870391, 9781427871954

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.