Naruto Šippúden

Michauka
0 komentárov

Ak Naruto bola jazda na retiazkovom kolotoči, tak Naruto: Šippúden vás na svojej horskej dráhe vysotí do výšin, aby vás následne poriadne zviezol až na emočné dno. Naruto sa po dva a pol roku tvrdého tréningu s Džiraiom vracia do svojej rodnej Konohy. Nie je však jediný, kto nezaháľal a preto hneď v úvodnej epizóde stretávame vyspelejšiu Sakuru a dvomi (doteraz) neznámymi členmi tímu 7, ako v Oročimarových katakombách zúfalo pátrajú po Sasukem. Po malej ochutnávke toho, čo nás v budúcnosti čaká sa vraciame do Konohy, kde postupne stretávame staré známe tváre no s vylepšenými džucu technikami, ktoré sa im budú veľmi hodiť v boji proti stále väčšej hrozbe rozpínajúcich sa Akacuki.

O epické boje trvajúce aj niekoľko epizód rozhodne nie je núdza. Množstvo flashbackov do minulosti je niekedy skôr na škodu, pretože sa miestami stráca význam danej spomienky a človeku to časom môže začať liezť na nervy. Ako príklad uvediem Narutove, Obitove, Danove a Nawakiho repliky o tom, ako veľmi túžia stať sa Hokagem. Flashbacky môžeme ospravedlniť vzhľadom k tomu, že Naruto: Šippúden vychádzal celé desaťročie, ale aj tak ich v anime nájdeme prehnane veľa.

Odkrýva sa pred nami zákerný plán členov Akacuki, ktorí sa pre nastolenie svojej moci neštítia zachádzať za hranice morálky. Zbierka bidžú sa rozrastá a hŕstka posledných živých džinčúriki sa snaží zachrániť si holý život. To by však nebol náš hlavný hrdina, aby sa strmhlav nevrhal do potýčiek s nadľudsky silnými nukeninmi. Narutov postupný rast zo smiešneho chlapca, ktorého nikto neberie vážne až po hrdinu, ktorého sláva presahuje hranice Dediny skrytej v lístí je integrálnou časťou celého anime. Jeho nákazlivý úsmev a snaha spriateliť sa s každým vás prinúti mu fandiť, či už chcete alebo nie.

Drvivú časť anime tvorí Štvrtá veľká vojna nindžov, prelínaná fillerovými dielmi. Kišimoto vytvoril skutočný epos, kde postupne odhaľuje pohnuté osudy jednotlivých šinobi, bojujúcich v tejto vyčerpávajúcej bitke o záchranu sveta. Nezabúda na ľudskú rovinu, poukazuje na to, že každý bojovník či už na strane dobra alebo zla, má svoje vlastné vnútorné boje, ciele a túžby, či už nezištné alebo zvrátené.

Animácia je oveľa kvalitnejšia v porovnaní s 220 dielnym Narutom. Určite nie je stopercentná, ale zlepšenie je viditeľné na prvý pohľad. Hudba taktiež nesklame, openingy aj endingy sú už takmer legendárne. Ak si nebudete pospevovať Blue Bird aj pred spaním, asi ste sa nedívali správne.

Po pozretí vyčerpávajúcich a obsiahlych 500 dielov Naruto: Šippúden môžem konštatovať, že pre veľkú časť sledujúcich tvoril a aj tvorí nindža svet súčasť ich životov. Po opätovnom sledovaní oproti tínedžerským rokom som na anime kládla vyššie nároky, preto sa mi niektoré epizódy a postavy zdali menej pochopiteľné, než kedysi.

Mladšiemu divákovi môže anime priniesť dostačujúcu akciu, zaujímavé dejové zvraty a nájde si dozaista svoju obľúbenú postavu. Skúsenejší divák možno odsúdi toxický vzťah Naruta a Sasukeho, ale aj Sakury a Sasukeho, pretože po toľkých pokusoch o vraždu svojich priateľov by snáď Učihovi nikto nedal ďalšiu šancu. Anime svojou šírkou aj hĺbkou osloví rozsiahle publikum a rozhodnutím sa dať mu svoj čas nestúpite vedľa.

Japonský názov: ナルト- 疾風伝
Anglický prepis: Naruto: Shippuuden
Anglický názov: Naruto: Shippuuden
Počet epizód: 500 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 2007 – 2017

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.